Zarejestruj

 

Aż pięć wielkopolskich firm z branży, wystawiających się na targach DREMA, zdobyło Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. W konkursie doceniana jest innowacyjność, pomysłowość, nowoczesność. Biorą w nim udział zgłoszone produkty i usługi eksponowane na stoiskach targowych oraz wyróżniające się na rynku jakością, technologią i użytkowością.

 

CMS Spa ze Skórzewa zostało docenione za Monofast, czyli centrum obróbcze do toczenia, frezowania i wiercenia małych elementów drewnianych. Becker Polska z siedzibą w Kościanie wygrała dzięki urządzeniu próżniowo-ciśnieniowemu, które wykorzystuje się m.in. do obróbki drewna. Z kolei InfoTEC CNC z Poznania wywalczyło Złoty Medal dzięki swojemu wielooperacyjnemu centrum do produkcji mebli. Sucholeska Titus Polska zyskała uznanie ekspertów za sprawą nowej generacji zawiasom do wysokich frontów meblowych. Natomiast firma TENTE z Czerwonaka może pochwalić się Złotym Medalem za zestaw kołowy Linea zapewniający dużą nośność przy małej wysokości koła, które znajduje zastosowanie np. przy produkcji mebli.

 

Co roku firmy z Polski i zagranicy zgłaszają około 500 produktów. Nie wszystkie otrzymują wyróżnienie. Eksperci danej branży wnikliwie oceniają produkty pod kątem nowoczesności zastosowań, wykorzystania rozwiązań innowacyjnych, ekonomiczności produktu i jego eksploatacji, ceny, kosztów eksploatacji i serwisu, kosztów utylizacji, oddziaływania produktu na środowisko (w tym recykling, biodegradowalność), oszczędności zużycia materiałów i energii, funkcjonalności produktu, estetyki oraz stopnia przystosowania rozwiązań do zastosowań praktycznych (w przypadku projektów badawczych).

 

Zdobycie Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich to nie tylko prestiż, ale także wymierne korzyści finansowe. Aż 55 procent nagrodzonych deklaruję, że informacja o zdobyciu Złotego Medalu oraz Złotego Medalu – Wyboru Konsumentów przyczyniła się do wzrostu sprzedaży wyróżnionych produktów i usług.

 

Trwające 12 do 15 września Targi to obowiązkowy punkt w kalendarzu wszystkich producentów mebli i firm przemysłu drzewnego, którzy w innowacji upatrują przewagę konkurencyjną. W jego skład wchodzą Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA i Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB. Na ekspozycji swoją innowacyjną ofertę przedstawi łącznie około 500 firm i marek z kilkunastu krajów.