Zarejestruj

 

Goście m.in. z Malezji, USA i Kanady goszczą na V Ogólnopolskiej Giełdzie Przemysłu Drzewnego KOOPDREW, która rozpoczęła się na Międzynarodowych Targach Poznańskich dzień przed targami Drema. Tematem tegorocznego spotkania przedsiębiorców branży drzewnej jest „Polskie drewno na globalnym rynku. Możliwości, wyzwania i zagrożenia”.

 

KOOPDREW 2017 rozpoczął się od wystąpień Bogdana Czemko, dyrektora Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego oraz Przemysława Trawy, Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

Handel polskim drewnem dawno już pokonał granice europejskie, lecz wciąż w niewielkim stopniu objął rynki uznawane dziś za najbardziej chłonne i obiecujące: w Azji na Dalekim i Bliskim Wschodzie, lub w Północnej Afryce. W ekspansji w tych kierunkach wyprzedzają nas nie tylko potęgi takie jak Szwecja, Rosja, czy USA, lecz też np. Rumunia. Z drugiej strony polski przemysł drzewny produkuje i eksportuje coraz bardziej przetworzone produkty – a surowca do tej produkcji w kraju od dawna brakuje. Rozwija się więc import do Polski tarcicy i wielu półproduktów. Poszukiwani są ich dostawcy, nie tylko z Europy, więc polscy przedsiębiorcy muszą poznać warunki handlu tymi materiałami, jakie obowiązują na tych obcych nam dotąd rynkach. Na KOOPDREW w Poznaniu można zdobyć praktyczną wiedzę na temat możliwości jakie tworzą się dla polskich firm na całym świecie.

 

Spotkanie to nie tylko konferencja, lecz również okazja do rozmów i spotkań B2B. Okazją będą targi  DREMA, która zaczynają się 12 września. W hali 3, w obrębie Pawilonu Promocji Drewna zostanie w tym celu przygotowana i udostępniona specjalna przestrzeń i obsługa.

 

Więcej – www.drema.pl