Zarejestruj

 

Aż 47 proc. wystawców targów SOFAB i FURNICA 2017 pochodzi z zagranicy! Nic w tym dziwnego - bijący kolejne rekordy sprzedaży polski przemysł meblarski to dla zagranicznych producentów maszyn, narzędzi, komponentów i akcesoriów do produkcji mebli wyjątkowo łakomy kąsek.

 

Wystawcy tegorocznej edycji targów pochodzą z 12 państw.

 

Firmy uczestniczące w targach SOFAB zaprezentują nowe, bardziej wydajne maszyny i narzędzia do produkcji mebli tapicerowanych, innowacyjne akcesoria czy też nowoczesne tkaniny i materiały odpowiadające najnowszym trendom. Tegoroczne targi są niemal dwukrotnie większe niż wyjątkowo udana edycja 2016.

 

– Cieszy nas też, że w miarę rozwoju targów SOFAB zmienia się struktura ich ekspozycji. Jeszcze niedawno w pawilonie dominowały niemal wyłącznie tkaniny. Dziś jest to tylko fragment wystawy. Coraz więcej jest wystawców oferujących wszelkie inne komponenty, akcesoria, jak i specjalistyczne maszyny i narzędzia potrzebne do produkcji mebli tapicerowanych. Widać ponadto, że impreza ta ma spory potencjał rozwoju. W końcu w produkcji mebli tapicerowanych Polska jest jednym ze światowych liderów – wyjaśnia Józef Szyszka, dyrektor targów FURNICA i SOFAB.

 

Targi SOFAB to obecnie najważniejsza w kraju prezentacja oferty dla producentów tego typu mebli w Polsce. Dla tysięcy przedstawicieli zakładów tapicerskich i fabryk mebli tapicerowanych z całego kraju i z krajów sąsiednich, a także przedstawicieli hurtowni komponentów i materiałów meblarskich, będzie to wyjątkowa okazją do zapoznania się z nowościami w ofercie wiodących dostawców rozwiązań dla branży tapicerskiej, a także aktualnymi tendencjami w projektowaniu mebli.