Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu Logipak, odbywające się do tej pory we wrześniu w towarzystwie Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Etykietowania Taropak, od tego roku będą towarzyszyły targom ITM Polska  2017 - Innowacje, Technologie, Maszyny. Oba ogromne wydarzenia biznesowe odbędą się w terminie 6-9 czerwca 2017 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

W następstwie metamorfozy, jaką przeszły targi Logipak, od teraz, w nowej odsłonie i formule to wydarzenie biznesowe będzie nosiło nazwę MODERNLOG - Międzynarodowe Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu. Ewolucja, jakiej został poddany Logipak, jest wypadkową wielu czynników. Z jednej strony rozwój nowoczesnych technologii i automatyzacja produkcji, które wymuszają zmianę podejścia, na rzecz kompleksowej optymalizacji przepływu materiałów we wszystkich dziedzinach przemysłu. Z drugiej, przekształcenie targów poparte jest głęboką analizą potrzeb klientów i tendencji rynkowych, które wykazują zapotrzebowanie na produkt będący synergią branży logistycznej i przemysłowej. Po trzecie - poszukiwanie właściwych obszarów - które pozwolą na całościową prezentację potencjału sektora logistycznego.

MODERNLOG w swym założeniu będzie połączeniem nowoczesności i innowacyjności z logistyką oraz szeroko pojmowanym przemysłem. Organizacja targów MODERNLOG w towarzystwie ITM Polska, które są największą imprezą wystawienniczą branży przemysłowej w Europie Środkowo-Wschodnie i co roku przyciąga setki wystawców z różnych zakątków świata, daje gwarancję prezentacji produktów i możliwości branży logistyki, transportu oraz magazynowania w międzynarodowym gronie.

Blisko 50 proc. wystawców targów ITM Polska to firmy zagraniczne. Austria, Belgia, Chiny, Czechy, Dania, Francja, Holandia, Indie, Niemcy, Szwajcaria, Szwecja, Tajwan, Turcja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania czy Włochy to tylko niektóre reprezentowane kraje. Obecność w tak znamienitym gronie przedstawicieli branży logistycznej, będzie kołem napędowym do ich dalszego rozwoju. Współistnienie obu wydarzeń, w jednym czasie i miejscu, poza oczywistą synergią branż, stworzy niepowtarzalną platformę do: wymiany wiedzy oraz doświadczeń, prezentowania tematów i innowacyjnych produktów, a także prekursorskich rozwiązań. W najbliższej przyszłości ma zatem szansę stać się najważniejszym europejskim wydarzeniem.

Wystawcy targów MODERNLOG, poza międzynarodowym towarzystwem, zyskają także liczne grono zwiedzających. Rok 2016 był rekordowy pod tym względem. Targi ITM Polska odwiedziło ponad 17 tysięcy profesjonalnych zwiedzających, a w śród nich: specjaliści, konstruktorzy, kadra zarządzająca i szefowie produkcji.

Targi MODERNLOG, czyli nowoczesny i perspektywiczny produkt na rynku targowym, wystartują już 6 czerwca 2017 i wraz z targami ITM Polska będą trwały 4 dni. To będzie racjonalne i dalekosiężne biznesowo  przedsięwzięcie branżowe  dla sektora przemysłowego. Jako organizator wydarzeń targowych z 95 letnią tradycją, jesteśmy przekonani, że zainaugurowane zmiany przyczynią się do zwiększenia zainteresowania prezentowaną tematyką oraz nakreślą kierunki rozwoju branży.