v 2.5-1411
Zarejestruj

 

W ramach areny DESIGN, która towarzyszy targom MEBLE POLSKA, odbywają się wykłady znakomitych, znanych na całym świecie projektantów. Gościem specjalnym 9. edycji wydarzenia (14-17.03) będzie hindusko-szkocki duet – założyciele studia Doshi Levien. Magazyn Elle Decor uznał ich za najlepszych designerów 2015 roku.

 

arena DESIGN to jedyne w Polsce wydarzenie, które - niezmiennie od 2009 roku jest przestrzenią stworzoną z myślą o potrzebie współpracy projektantów z przedsiębiorcami. Dbając o wysoki poziom targów organizatorzy co roku zapraszają do Poznania designerów, których projekty zachwycają tysiące ludzi na całym świecie.

 

Elita na arenie

 

Do tej pory swoją wiedzą o projektowaniu z uczestnikami areny DESIGN dzielili się m.in. Inga Sempé, Edward Barber, Studio Barber & Osgerby, Brodie Neill, Sander Mulder, Grupa projektowa FRONT DESIGN - Sofia Lagerkvist, Charlotte von der Lancken, Anna Lindgren, Francois Azambourg czy Karim Rashid.

 

– Nasi goście w strefie FORUM omawiają z uczestnikami areny DESIGN trendy, problemy i możliwości, jakie pojawiają się w świecie wzornictwa przemysłowego. Ogromnie cieszymy się, że w tym roku wykład inaugurujący poprowadzi Nipa Doshi i Jonathan Levien. W ich projektach przejawiają się bowiem elementy różnych kultur, technologii, historii wzornictwa przemysłowego i rzemiosła. Ich prace wpisują się też idealnie w motyw przewodni areny DESIGN 2017 czyli zmysły – mówi Małgorzata Czubak, dyrektor projektu arena DESIGN.

 

Mix wyobraźni i precyzji

 

Doshi Levien jest międzynarodowym uznanym studiem projektowym założonym przez projektantów - Nipę Doshi i Jonathana Levien. Nipa dorastała w Indiach i studiowała projektowanie w National Institute of Design. Jonathan natomiast specjalizował się w meblarstwie, a później zajął się wzornictwem przemysłowym. Projektanci poznali się w Royal College of Art i od ponad 10 lat pracują razem w swoim londyńskim studio.

 

Ich projekty łączą w sobie elementy kilku światów. Nipa przemyca w nich swoje pochodzenie i szczególną wrażliwość na sztuki wizualne. Podejście do projektowania Jonathana wyrasta na połączeniu precyzji, zmysłowości i głębokiego zrozumienia materiałów. Studio współpracuje m.in. z marką Moroso, Kvadrat, B & B Italia, Cappellini, Camper, Swarovski, Galerie KREO. Doshi Levien projektują też dla muzeów i instytucji kultury.

 

– Jesteśmy podekscytowani przyjazdem do Polski i cieszymy się, że możemy być częścią areny DESIGN. Postrzegamy Poznań jako bardzo ważny ośrodek twórczy, centrum designu, gdzie zachowana jest doskonała równowaga pomiędzy ludzkimi umiejętnościami, a techniką – mówią projektanci. – Dla nas udział w arenie DESIGN to możliwość prezentacji polskiej publiczności naszych projektów, a także doskonałą okazja do nawiązania współpracy z wiodącymi markami z Polski – dodają.