Zarejestruj

 

26. edycja targów BUDMA ruszyła. Już na starcie widać, że będzie rekordowa. W Poznaniu zobaczymy ofertę ponad 800 wystawców z 26 krajów na 55 tys. mkw powierzchni wystawienniczej. Po raz pierwszy odbędzie się Forum Gospodarcze Budownictwa i Architektury, którego współorganizatorem jest resort infrastruktury.

 

Przemysław Trawa, prezes MTP, oczekuje, że tegoroczną Budmę odwiedzi nawet 50 tys. osób. Wśród nich będą przedstawiciele zagranicznych kupców, reprezentujących najważniejsze sieci zakupowe. Do Poznania przyjadą oni z ponad 40 krajów, nie tylko z Europy.

 

- Nowa formuła targów jest optymalna. Dzięki temu, że targi odbywają się w lutym, uczestniczy w nich coraz więcej firm, bo sezon na dobre jeszcze nie ruszył. BUDMA to także okazja do debat na temat rozwoju polskiego budownictwa. Chciałbym podkreślić, że do dyskusji z przedstawicielami branży aktywnie włączyło się Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Nigdy jeszcze BUDMA nie miała takiego wsparcia Ministerstwa - mówił Przemysław Trawa na konferencji prasowej inaugurującej targi.

 

Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury i Budownictwa, podkreślał, że BUDMA dla resortu to świetna okazja do dyskusji ze środowiskiem. - Tegorocznym targom towarzyszy I Forum Gospodarcze Budownictwa i Architektury, nad którym mamy patronat. Oczekujemy, że to wydarzenie wejdzie na stałe do kalendarza targów. Tematyka i zakres debat został ustalony z branżą, czyli z tymi, którzy produkują, wykonują i projektują przestrzeń publiczną - mówił Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury i Budownictwa.

 

I Forum Gospodarcze Budownictwa i Architektury rusza już dziś, 7 lutego w Poznaniu i potrwa do 9 lutego. Dyskusję zdominuje tematyka uczciwości, konkurencyjności i jakości w polskim budownictwie. Eksperci będą mówić także o udziale polskich firm w tworzeniu PKB, ich ekspansji na rynkach zagranicznych i nowych regulacji, które mogą ożywić inwestycje. 

 

- Dziękujemy zarządowi MTP za możliwość dyskusji z całą branżą. Tegoroczna formuła debat na Budmie jednoczy całe środowisko. Chcemy usłyszeć, czego oczekują przedstawiciele organizacji branżowych, by usunąć wszelkie bariery rozwojowe - dodał Tomasz Żuchowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

 

Program Forum jest >>TU<<