Zarejestruj

 

I jak Innowacje, T jak Technologie, M jak Maszyny - kolejna edycja targów technologii przemysłowych już w czerwcu w Poznaniu. ITM Polska to jedyne o charakterze wystawienniczym miejsce, w którym biznes łączy się z nauką, granice państw tracą na znaczeniu, a Przemysł 4.0 to nie fraza, a rzeczywistość.

 

Z bogatego wachlarza polskich imprez targowych, to właśnie poznańskie spotkania dają najwieksza ofertę szukającym nowych technologii dla przemysłu i nie tylko. W Poznaniu spotykają się liderzy nowoczesnych technologii, producenci maszyn, miłośnicy nowinek technologicznych, pasjonaci innowacji i przedsiębiorcy, dla których jedyną pewną rzeczą jest optymalizacja i pogoń za nowymi możliwościami rozwoju. 

Czerwcowe spotkania są pewnego rodzaju przystankiem, na którym spotykają się wszyscy, dla których podnoszenie wydajności, usprawnianie procesów produkcji czy budowa zaawansowanego zaplecza naukowo-technicznego jest priorytetem. Dlaczego? Targi ITM Polska dają nieocenioną możliwość, z jednej strony prezentacji produktów i najnowszych technologicznych rozwiązań w międzynarodowym towarzystwie, które stanowi blisko 50 proc. uczestników ITM oraz  zademonstrowanie jej przed ponad 17 tysiącami profesjonalistów, wśród których znajdują się przedstawiciele kadry zarządzającej, technologów, konstruktorów i projektantów. Z drugiej zaś, ich wartością jest możliwość udziału w wydarzeniach specjalnych, szkoleniach i pokazach, dzięki którym
w jeszcze większym stopniu można chłonąć wprowadzane na rynek technologie, poznawać ich tajniki, porównywać, analizować i w konsekwencji uzyskać przewagę nad konkurencją. 

Salony tematyczne porządkują przestrzeń

Powierzchnia ekspozycji targów ITM stale rośnie, wraz z coraz większym zainteresowaniem odbiorców. W tym roku zostanie udostępniona w kilku dodatkowych pawilonach. Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym, ekspozycja targów zostanie podzielona na salony tematyczne: HAPE (Salon hydrauliki, pneumatyki i napędów), MACH-TOOL (Salon obrabiarek
i narzędzi), METALFORUM (Salon metalurgii, hutnictwa, odlewnictwa i przemysłu metalowego), SURFEX (Salon technologii obróbki powierzchni), WELDING (Salon spawalnictwa) i Nauka dla gospodarki, w których przedstawiciele poszczególnych sektorów, już w czerwcu, między
6 a 9, pochwalą się najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi stosowanymi w przemyśle.

Edukacja, głupcze!

Motorem wszystkich targów są wydarzenia towarzyszące. W tym roku kontynuujemy dobrą praktykę edukowania uczestników ITM i współpracę z organizacjami oraz redakcjami branżowymi, które od lat współtworzą z nami merytoryczną oprawę targów. Co w planach?

  • Dzień Stali Nierdzewnych (8 czerwca 2017 r.) to wydarzenie przygotowywane przez Stowarzyszenie Stal Nierdzewna, podczas którego w jednym miejscu będzie można wziąć udział w debatach z udziałem branżowych ekspertów oraz spotkać najbardziej znaczących przedstawicieli tej branży.
  • Trzecia edycja konferencji „Aluminium” organizowanej przez czasopismo Nowa Stal. To okazja do prezentacji kondycji jednej z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi polskiego przemysłu.
  • By tradycji stało się zadość i tym razem targi ITM zainauguruje organizowane przez Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne NOT Forum Inżynierskie, podczas którego odbędą się liczne panele dyskusyjne.
  • MM Magazyn Przemysłowy, po raz kolejny na scenie ITM zaprezentuje MM Speakers Corners, w ramach którego przedstawiciele biznesu i świata nauki będą rozmawiać o trendach w światowym przemyśle, nowoczesnych technologiach i innowacjach branżowych.
  • Prawie jak w lakierni, czyli Poligon Umiejętności z czasopismem Lakiernictwo Przemysłowe to przeprowadzane na żywo codzienne pokazy różnych systemów lakierniczych, a także możliwość rozmowy z konkretnym dostawcą o prezentowanych urządzeniach.
  • Forum Techniczne Rynek Rur Stalowych w Polsce to tytuł konferencji organizowanej w drugim dniu targów (7 czerwca) przez Polską Unię Dystrybutorów Stali dedykowanej głównie przedstawicielom przedsiębiorstw związanych z wytwarzaniem, przetwórstwem oraz dystrybucją stali konstrukcyjnych.

3D Solutions, czyli co piszczy w branży druku i skanu 3D?

Podbudowani sukcesem ubiegłorocznej, pierwszej edycji targów 3D Solutions, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno zwiedzających, jak i wystawców, wydłużamy je o kolejne dwa dni. Wydarzenie dedykowane branży skanu i druku 3D będzie inspirowało przez cztery dni targowe. Śmiało możemy stwierdzić, że poświęcone technologiom przyrostowym przedsięwzięcie dedykowane profesjonalistom i hobbystom, podczas którego prezentowane będą innowacyjne rozwiązania najnowocześniejszych urządzeń można na stałe wpisać w targowy kalendarz wydarzeń.

Zapraszamy!  

Kiedy? 6-9 czerwca 2017 r.
Gdzie? Do Poznania.