Zarejestruj
 

Znamy już laureatów konkursu o Złoty Medal MTP targów BUDMA oraz WinDoor-tech. Sąd Konkursowy pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Józefa Jasiczaka, dyrektora Instytutu Konstrukcji Budowlanych, Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej przyznał to zaszczytne wyróżnienie łącznie aż 29 produktom!

 
Wszystkie przyznane Złote Medale MTP są równoważne. A oto lista nagrodzonych wraz z opisem produktów (laureaci ułożeni są alfabetycznie, według produktów):
 
ALIVE Kolekcja armatury, JAQUAR AND COMPANY PVT Ltd., Indie. Zgłaszający: JAQUAR EUROPE S.R.L. Oddział w Polsce, Warszawa. Pawilon 3 stoisko 60.
 
Jaquar wyznacza nowe trendy we wzornictwie armatury dzięki serii Alive. Łącząc łuki z liniami prostymi, przedstawia nowe możliwości, jakie niesie za sobą asymetryczy wzór. Kształty serii dodają intrygującego i ekscytującego charakteru wystrojowi każdej łazienki. Wykorzystanie asymetrii we wzornictwie to odważny krok. Sprzeciwia się ona regułom, przeczy logice. Wciąż jednak pozostaje harmonijna i piękna. Asymetria to najbardziej ekscytujący i intrygujący motyw we wzornictwie. Nie możemy oderwać od niej oczu.
 
Bezszczotkowe akumulatorowe wiertarko-wkrętarki serii DS14/DV14/DS18/DV18/DBL2, HITACHI KOKI Co., Ltd., Japonia. Zgłaszający: Hitachi Power Tools Sp. z o.o., Warszawa. Pawilon 8A stoisko 2.
 
Seria wiertarko-wkrętarek serii DS/DV14/18/DBL2 to efekt zastosowania wydajnych, bezobsługowych silników bezszczotkowych w technologii akumulatorowej, gwarantujący użytkownikowi najwyższą moc wiercenia i wkręcania dzięki najbardziej innowacyjnym rozwiązaniom elektronicznej kontroli procesu roboczego, od sterowania przepływem prądu z akumulatora do silnika bezszczotkowego, kontroli termicznej elementów oraz użytkownika przed skutkami nagłych skutków zaklinowania się narzędzia. Gwałtowny wzrost przeciążenia i momentu obrotowego zostanie zneutralizowany przez system RFC lub zaawansowane sprzęgło przeciążeniowe. Bezpieczeństwo i niezawodność w kompaktowej formie!
 
Drzwi podnoszono-przesuwne HST-Sky, FAKRO Sp. z o.o., Nowy Sącz. Pawilon 5 stoisko 79 i 80
Pawilon 7 stoisko 26. 
 
Drzwi podnoszno-przesuwne HST-Sky firmy FAKRO to nieograniczony widok. Dzięki specjalnej konstrukcji, szyba stałego - nie jezdnego skrzydła zamocowana jest bezpośrednio w ościeżnicy dając tym samym znacznie większą powierzchnię przeszklenia. Drzwi HST-Sky firmy FAKRO to jedyny tego typu produkt na rynku. Drzwi te posiadają wszystkie najnowsze rozwiązania zintegrowane w 1 produkt, dając tym samym najwyższą jakość i komfort obsługi.
 
Drzwi wewnętrzne DESTINO UNICO, INVADO Sp. z o.o., Dzielna, Ciasna. Pawilon 3A stoisko 45.
 
Elegancja i nowoczesność to cechy wyróżniające kolekcję Destino Unico. W zależności od preferencji, możemy wybrać drzwi ze wstawkami szklanymi w kolorach: pomarańczowym, wiśniowym, fioletowym, szarym lub czarnym. Rama w skrzydłach Destino Unico wykonana jest z płyty MDF, oklejona okleiną sztuczną. Wypełnienie szkrzydła stanowią płyciny o grubości 22 mm, szyba ogrubości 4 mm. Szerokość wstawek szklanych wynosi 80 mm. Zgodnie z technologią Invado krawędzie pionowe skrzydeł zostały zaokrąglone.
 
Epoxy, CERAMIKA TUBĄDZIN III Sp. z o.o., Sieradz. Zgłaszający: TUBĄDZIN MANAGEMENT GROUP Sp. z o.o., Ozorków. Pawilon 6A stoisko 58
 
Produkty z kolekcji Epoxy to rewolucja na polskim rynku płytek ceramicznych. Płytki te mają szerokie zastosowanie, można montować je nie tylko na ścianach i podłogach, lecz również na elewacjach budynków. Idealnie sprawdzą się nie tylko przy dużych inwestycjach, ale również we wnętrzach prywatnych. Dzięki wyjątkowemu wzornictwu oraz modularności zapewniają nieograniczone możliwości aranżacyjne. Rozmiary płytek w obrębie kolekcji Epoxy sięgają aż 120 x 240. Dotychczas wielko-formatowe płytki były sprowadzane na polski rynek wyłącznie z zagranicy.
 
Gruntowy wymiennik ciepła GEOSTRONG, P.H.U. GLOBAL-TECH Renata Nowak-Mucha, Dąbrowa Górnicza. Pawilon 8 stoisko 14.
 
GWC GEOSTRONG to opatentowany przez firmę GLOBAL-TECH system współpracujący z wentylacją mechaniczną. Celem tego rozwiązania jest wykorzystanie temperatur gruntu do podgrzewania (zimą) i chłodzenia (latem) przepływającego w systemie powietrza, które transportowane jest następnie do centrali wentylacyjnej. Dzięki temu zdecydowanie obniżone są koszty ponoszone na ogrzewanie i chłodzenie obiektów, dla których pracuje ten system. W GWC następuje dowilżanie latem.
 
HST PASSIV CORNER VIEW, Firma ADAMS H.Pędzich, Mrągowo. Pawilon 5 stoisko 38.
 
System okien unoszono-przesuwnych HST PASSIV CORNER VIEW to idealne rozwiązanie optymalnego wykorzystania powierzchni w obrębie narożnych wyjść tarasowych. Z myślą o nieograniczonej swobodzie, komforcie użytkowania i energooszczędności stworzyliśmy system drzwi z obniżonym skrzydłem stałym, niskim progiem oraz narożnym połączeniu szyb technologia STEP, które dadzą nam dużą ilość światła dziennego i optymalne wykorzystanie powierzchni mieszkalnej.
 
Hydrofobowy tynk sanitarny Izonil, IZONIL GROUP s.r.o., Słowacja. Zgłaszający: ISONIL Deutschland GmbH, Niemcy. Pawilon 3 stoisko 87.
 
Obecnie wprowadzany do obrotu na rynku polskim poprzez sieć hurtowni budowlanych oraz bezpośrednio do firm budowlanych. Dystrybucja ruszy po targach budowlanych Budma 2017.
 
Kostki brukowe i płyty tarasowe FOTOLINE®. Bruk-Bet Sp. z o.o., Żabno. Pawilon 3 stoisko 4.
 
Kostki brukowe i płyty tarasowe FOTOLINE® to innowacyjne produkty, powstające poprzez naniesienie druku cyfrowego na powierzchnie licowe i zabezpieczenie ich odpowiednią powłoką ochronną. Fotograficzne odwzorowanie obrazu zapewnia nieograniczone możliwości twórcze zarówno dla projektantów jak i inwestorów prywatnych. Technologia FOTOLINE® umożliwia stworzenie dowolnego obrazu fotograficznego np. przekrojów kamieni naturalnych, wzorów zdobniczych, ornamentów, a także dowolnych fotografii.
 
Okno Energeto 5000 View, Fabryka Okien i Drzwi Mirox Sp. z o.o., Poznań. Pawilon 5 stoisko 48.
 
Dobrze oświetlone pomieszczenia sprzyjają pozytywnemu samopoczuciu oraz wyzwalają w nas dużo dobrej energii. Dlatego warto zadbać o to, aby jak najwięcej światła, szczególnie naturalnego, wpadało do naszych wnętrz. Jak to zrobić? Odpowiedzią na to pytanie jest Nowatorski system Okien Energeto 5000 View, który pozwala nam  cieszyć się światłem, przestrzenią i ciepłem, oraz designem towarzyszącym konstrukcjom przyszłości.
 
Okno uchylno-obrotowe FPP-V preSelect², FAKRO Sp. z o.o., Nowy Sącz. Pawilon 5 stoisko 79 i 80, pawilon 7 stoisko 26.
 
Nowe okno FPP-V preSelect2 to rozwinięcie koncepcji poprzedniej wersji unikatowego okna uchylono-obrotowego. Teraz w oknie preSelect2 skrzydło uchylane jest prawie o 30% więcej – aż do kąta 45°. Modyfikacja dotyczy także zmiany umiejscowienia przełącznika w oknie preSelect2. W nowej wersji przełącznik umiejscowiony jest w dolnej części ościeżnicy co zwiększa komfort i łatwość obsługi. Dzięki zastosowanym modyfikacjom w konstrukcji innowacyjnych okuć możliwe wykonanie jest dużych rozmiarów okien jak np. 134x160cm.
 
Ościeżnica Metalowa FAST, PORTA KMI POLAND Sp. z o.o., Sp.k., Bolszewo. Pawilon 5 stoisko 27.
 
Zaletą ościeżnicy Metalowej FAST szybkiego montażu w ściankach K-G jest  czysty i prosty montaż tylko w 6 minut. Całość procesu nie wymaga wiercenia i stosowania pianki montażowej, eliminując ryzyko zabrudzeń i uszkodzeń ścian, podłóg. Montaż można wykonać w pełni wyposażonym biurze, gabinecie. Ościeżnica FAST  może zostać zdemontowana i użyta ponownie - patrz reorganizacja biura, przebudowa ścianek K-G. Jakość potwierdzona 5 letnią gwarancją PORTA STEEL. Produkt rekomendowany na Inwestycje.
 
Panel bramowy „60+” z przekładkami termicznymi, KRAT-MET Dariusz, Przemysław i Helena Szymaniuk Sp.J., Kobylnica. Pawilon 3A stoisko 20.
 
Panele bramowe 60 mm z podwójna przekładką termiczną przeznaczone do segmentowych bram garażowych, stosowanych do domów pasywnych. Jedyne dostępne na rynku panele z podwójną przekładką termiczną. 
 
PERI DUO, PERI GmbH, Niemcy. Zgłaszający: PERI Polska Sp. z o.o., Płochocin. Pawilon 3 stoisko 16.
 
DUO to nowoczesne deskowanie systemowe, które wyróżnia się niewielkim ciężarem i wyjątkowo łatwą obsługą. Nowatorski jest nie tylko zastosowany materiał, lecz również myśl leżąca u podstawy stworzenia DUO. Używając bowiem minimalnej liczby różnych elementów konstrukcyjnych, można wydajnie deskować ściany, słupy oraz stropy. Zarówno płyty, jak i poszycie wraz z większością elementów osprzętu DUO wykonane są z innowacyjnego kompozytu Polytech. Ten nowoczesny materiał jest wyjątkowo lekki, a jednocześnie charakteryzuje się wysoką nośnością.
 
Płyty z betonu architektonicznego Symfonia, JADAR Sp. z o.o., Radom. Pawilon 3 stoisko 62.
 
Płyty z betonu architektonicznego Symfonia oferowane przez Jadar Home to designerska alternatywa dla tradycyjnych okładzin ściennych i elewacji. Umiejętnie wkomponowane w projekt mogą być wykorzystane także na podłodze czy jako element dekoracyjny. Płyty o różnych kolorach ( białym, szarym, kości słoniowej, czarnym) i formatach (m.in. 30x60, 90x60, 120x60 cm) pozwalają na realizację indywidualnych projektów w nowoczesnych, ale i klasycznych wnętrzach.
 
PORTA EXTREME RC3 37 dB, PORTA KMI POLAND Sp. z o.o., Sp.k., Bolszewo. Pawilon 5 stoisko 27.
 
Drzwi Porta EXTREME RC 3 37 dB doskonale wpasowują się w strategię Otwórz się na możliwości. Porta dba o jakość swoich produktów oraz ich wysokie parametry, ale to klient decyduje gdzie je zamontuje. Dlatego właśnie drzwi Porta EXTREME RC3 37 dB z powodzeniem sprawdzą się jako antywłamaniowe, zapewnią odpowiednie wyciszenie w miejscach, gdzie cisza jest niezwykle istotna. Ich odporność ogniowa oraz dymoszczelność dodatkowo podnoszą wartość drzwi.
 
Profile wykonane z materiału kompozytowego RESYSTA, CROSWOOD Sp. z o.o. Sp.k., Toruń. Pawilon  5 sektor C stoisko 34.
 
RESYSTA w 60% składa się z naturalnej krzemionki zawartej w łusce ryżowej oraz z PVC. Dzięki temu materiał jest w 100% wodoodporny zachowując jednocześnie wygląd drewna egzotycznego. 15-letnia gwarancja na materiał bez potrzeby impregnacji, możliwość wyginania oraz pełna dowolność w doborze koloru sprawiają, że ten niezwykle ekologiczny materiał stanowi wspaniałą alternatywę dla WPC i drewna.
 
Retro Collection, Producent Podłóg Drewnianych Jawor – Parkiet, Nowe Miasto Lubawskie. Pawilon 3A stoisko 9.
 
Kolekcja Retro to linia ręcznie stylizowanych, postarzanych dębowych desek. Finalny wygląd produktu zawdzięczamy szeregowi procesów obróbki drewna – heblowaniu, szczotkowaniu, barwieniu i olejowaniu. Zabiegi te imitują ślady wieloletniego użytkowania i nadają podłodze wyjątkowo rustykalnego charakteru.
 
Rodzina Blachodachówek Modułowych BUDMAT. BUDMAT Bogdan Więcek, Płock. Pawilon 6A stoisko 21.
 
Rodzina Blachodachówek Modułowych BUDMAT to jedyna w Polsce oferta aż pięciu unikalnych wzorów dachów modułowych od jednego producenta. Do kompletu z blachodachówkami oferowane są również rynny oraz  system akcesoriów i obróbek – co gwarantuje kompleksowość realizacji.  Dwumodułowe arkusze blachodachówek, w których kształcie zastosowano wiele innowacyjnych i objętych ochroną patentową rozwiązań konstrukcyjnych, idealnie dopasowują się do potrzeb rynku i jego gustów. Rodzina Blachodachówek Modułowych BUDMAT to wysoka jakość wyrobów, estetyka wykonania oraz łatwość montażu.
 
Sky – Frame, SKY FRAME A.G., Szwajcaria. Zgłaszający: BAUSAN ALUMINIUM. Pawilon 5 stoisko 65.
 
Sky-Frame jest wyjątkowym systemem szwajcarskich okien przesuwnych przeznaczonym dla nowoczesnego i wymagającego budownictwa, który dzięki zastosowaniu najwyższej klasy rozwiązań pozwala realizować najśmielsze wizje architektów. Zgodnie z ideą Bauhaus „free-flowing space” całoszklane przesuwne okna umożliwiają interakcje pomiędzy wnętrzem , a zewnętrzem pozostawiając dla oka widoczne jedynie wyjątkowe smukłe połączenie między taflami szkła o szerokości 20mm.
 
Supertermoizolacyjne schody strychowe LTK Energy, FAKRO Sp. z o.o., Nowy Sącz. Pawilon 5 stoisko 79 i 80. Pawilon 7 stoisko 26.
 
Schody typu LTK Energy to nowa generacja supertermoizolacyjnych schodów strychowych przeznaczonych do montażu w budynkach gdzie występuje duża różnica temperatur pomiędzy pomieszczeniem użytkowym a nieużytkowym strychem. Zastosowane w schodach innowacyjne rozwiązania zapewniają wysoki komfort użytkowania a supertermoizolacyjna klapa doskonale chroni przed stratami ciepła, dzięki czemu schody LTK polecane są do domów energooszczędnych gdzie duży nacisk położony jest na zminimalizowanie strat ciepła.
 
SYSTEM EMO – STROPEX – energooszczędny montaż okien. Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe STROPEX Spółka Jawna Renata Bruzi, Krzysztof Bruzi, Fabianów. Pawilon 5 stoisko 2.
 
EMO to innowacyjne rozwiązanie dedykowane dla domów energooszczędnych i pasywnych, eliminujące mostki termiczne, zawilgocenia oraz tworzenie się pleśni w obrębie okna, zapewniające bardzo dobrą izolację akustyczną, eliminujące błędy montażowe oraz gwarantujące szczelność okna po zamontowaniu. Pływający sposób montażu eliminuje deformacje i naprężenia ramy okiennej. Nadproże roletowe KZN pozwala uzyskać większy otwór okienny, więcej światła w domu to większy komfort i lepsze samopoczucie.
 
Ścienne i dachowe płyty warstwowe z rdzeniem ze sztywnej pianki poliuretanowej typu PIR SYSTEM, PRUSZYŃSKI Sp. z o.o., Warszawa. Pawilon 6A sektor A stoisko 10.
 
Płyty Blachy Pruszyński PIRTECH to płyty ścienne i dachowe z wypełnieniem z pianki poliuretanowej. Oferta firmy obejmuje zarówno płyty z widocznym i ukrytym mocowaniem. Płyty składają się z dwóch okładzin ze stali oraz rdzenia. Rdzeń wykonany jest z bezfreonowej, przyjaznej dla środowiska, pianki poliuretanowej o gęstości 40 ± 3 kg/m³ o bardzo wysokiej izolacyjności termicznej. Proces produkcyjny realizowany jest metodą ciągłą na w pełni zautomatyzowanej, najnowocześniejszej w Europie linii do produkcji tego typu płyt. Płyty warstwowe PIRTECH zostały uhonorowane statuetką TOP Builder 2017.
 
QUIKSET – ŻYWICZNA MASA MONTAŻOWA, PRIVLAB Sp. z o.o., Kąty Wrocławskie. Pawilon 5 sektor B stoisko 15.
 
QUIKSET to innowacyjna masa do osadzania wszelkiego rodzaju słupów w podłożu gruntowym, zarówno drewnianych, stalowych, aluminiowych i z tworzyw sztucznych. Może być stosowana do montażu ogrodzeń drewnianych i stalowych, znaków informacyjnych, elementów placów zabaw i wiele innych urządzeń. Nie wymaga ciężkiego sprzętu ani dostępu do wody i elektryczności. QIOKSET jest alternatywą do ciężkich, brudzących i długo schnących, gotowych mieszanek betonowych w workach. Jeden QUIKSET to nawet 75 Kg betonu.
 
Zacieraczka K-446-2 TH KRATOS, KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Radzyń Chełmiński. Pawilon 3 stoisko 33.
 
Zacieraczka K-446-2 TH KRATOS jest urządzeniem, dzięki któremu praca podczas wykonywania posadzek betonowych stanie się lżejsza i wykonywana będzie przez operatora w bardziej komfortowych warunkach. Łatwość obsługi, przyjazny design to cechy, które wyróżniają KRATOSA wśród innych tego typu maszyn. Produkt krajowy, wyprodukowany z wykorzystaniem elementów i materiałów wysokiej jakości gwarantowanej odpowiednimi certyfikatami. Zastosowanie w urządzeniu osłon z włókien szklanych zredukowało ciężar urządzenia, poprawiło estetykę wykonania a także zabezpiecza wrażliwe układy przed dostępem osób nieuprawnionych.
 
Zaginarka ZGM-2000 / 2.0 z napędem elektrycznym, PHUP MAAD Maria Wiśniewska, Tuchola. Pawilon 6A stoisko 11.
 
Zginarka ZGM-2000 / 2.0 z napędem elektrycznym zagwarantuje wydajniejszą i dokładniejszą pracę niż maszyny w wersji ręcznej. Wymienne elementy robocze umożliwiają wykonanie znacznie większej ilości skomplikowanych obróbek blacharskich.
 

Złote medale WinDoor-tech  2017:

 
EMMEGI GROUP, Włochy – Dystrybucja w Polsce R&D TECH Sp. z o.o. Zgłaszający: R&D TECH Sp. z o.o., Zielona Góra. Pawilon 5D stoisko 84.
 
Piła dwugłowicowa 3 i 5-osiowa do obróbki aluminium, PCV i lekkich stopów metali z automatycznym posuwem ruchomej głowicy tnącej elektroniczną regulacją kątowego ustawienia 45° (wewnętrzne) do 15° (zewnętrzne) z dokładnością do 280 miejsc w obrębie każdego stopnia. Maszyna dostępna w wersji długości ciętych profili 4,5 m lub 6 m. Posiada przemysłowy komputer z dotykowym panelem i intuicyjnym oprogramowaniem.
 
 
Zgrzewarka kształtowa SL4 FF EVO, GRAF SYNERGY S.R.L., Włochy. Zgłaszający: FIMTEC-POLSKA Sp. z o.o., Sp.k., Wysogotowo. Pawilon 5 stoisko 104.
 
Robot SL4-FF-EVO łączy kształtowo profile PVC o dowolnych kształtach i bardzo różnych powierzchniach (folie, nakładki ALU, forniry etc.) uzyskując zaokrąglenie zewnętrznej tylnej krawędzi w zgrzanym narożu – jest obecnie jedyną taką propozycją na rynku. Pozwala łączyć profile bez konieczności ich późniejszego oczyszczania, co bardzo ułatwia i skraca proces produkcji. Maszyna pozwala produkować stolarkę o bardzo wysokich parametrach jakościowych, co daje możliwość lepszego pozycjonowania produktów i uzyskiwania większych marż przez producentów stolarki otworowej.