Nowoczesne rolnictwo to nie tylko specjalistyczne maszyny, ale także aplikacje, które ułatwiają uprawę roślin i chów zwierząt. Najlepsze z nich zostaną nagrodzone podczas targów Polagra-Premiery, które 17 stycznia rozpoczną się w Poznaniu. Wśród wyróżnionych jest 12 firm z Wielkopolski.

 

Złote Medale Grupy MTP przyznawane są nowoczesnym, innowacyjnym i wytworzonym w oparciu o najwyższej klasy technologie produktom. Na rozpoczynających się w piątek targach Polagra-Premiery nagrody zostaną  wręczone 37 firmom.

 

Jednym z nagrodzonych jest eAGRONOM sp. z o.o., producent aplikacji eAgronom. Pozwala ona zarządzać gospodarstwem, pracownikami oraz polami. Umożliwia przechowywanie informacji z kart pól, dotyczących środków ochrony roślin, nawozów i upraw. Pomaga w tworzeniu budżetu gospodarstwa, aktualizacji magazynu czy komunikacji z pracownikami. 

 

Wyglądem przypomina nawigację do samochodu i bardzo przydaje się w robieniu oprysków. Nawigator Matrix 430VF to kolejny laureat Złotego Medalu. Dzięki niemu rolnicy robiący opryski w sadach czy winnicach już nie pomylą rzędów i nie będą musieli się martwić kontrolowaniem toru jazdy. Martix sprawia, że opryski – zwłaszcza w nocy – stają się łatwiejsze i mniej stresujące. Jego producentem jest duńska forma TEEJET TECHNOLOGIES.

 

Specjalista od gleby, czyli ciągnik John Deere 8RX 410, również został nagrodzony przez jury konkursu. Maszyna ta świetnie się sprawdza na terenach o dużym nachyleniu i trudnych typach gleby. Zapewnia duży komfort jazdy i można nią sterować za pomocą jednego joysticka. Produkuje go firma John Deere Polska sp. z o.o.

 

Jury konkursu Złoty Medal Grupy MTP nagrodziło też 17 roślin uprawnych. Wśród nich znalazły się pszenica jara MHR JUTRZENKA, wcześnie dojrzewająca i o podwyższonej odporności na wyleganie i choroby (producent: Małopolska Hodowla Roślin sp. z o.o.) oraz cebula SOPLICA o eliptycznym kształcie, która zawiera dużo witaminy C i stosunkowo mało cukru (producent: SPÓJNIA Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Sp. z o.o.).

 

Targi Polagra-Premiery odbywać się będą w dniach 17-19 stycznia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Złote Medale zostaną wręczone pierwszego dnia imprezy. Wtedy też poznamy laureata nagród Eco Prize oraz Grand Prix, wyłonionego spośród zdobywców Złotego Medalu. 

 

Na targach pojawi się prawie 300 wystawców z Polski i zagranicy, prezentujących prawie 400 marek – w tym 150 premier na polskim rynku. To jedna z największych halowych imprez targowych poświęconych rolnictwu w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Wszystkie nagrodzone produkty opisane są tu: 

>> Złote Medale - Polagra Premiery <<