Od 18 do 20 października Międzynarodowe Targi Poznańskie ponownie staną się gamingowym centrum Europy Środkowo-Wschodniej. PGA to 80 tysięcy zwiedzających, 220 liderów rynku gier, technologii, sprzętu i akcesoriów dla graczy, 10 pawilonów pełnych atrakcji oraz 28 godzin rozrywki przez trzy dni.

 

PGA jak zawsze dostarczy licznych atrakcji i niezapomnianych wrażeń dla wszystkich miłośników gamingu. Program wypełniony jest po brzegi premierowymi pokazami gier i sprzętu, turniejami e-sportowymi, spotkaniami z gwiazdami, konferencjami i konkursami z cennymi nagrodami. Przez 15 lat wokół Poznań Game Arena zbudowaliśmy blisko półmilionową społeczność, zakochaną w grach i innych formach wirtualnej rozrywki. Oto, najważniejsze atrakcje, jakie czekają na uczestników w tym roku.

 

Pierwszy pokaz Cyberpunk 2077 w Polsce!

 

Na tę premierę wyczekują fani gier na całym świecie. Mimo że najnowsza produkcja CD-Projekt zadebiutuje na rynku dopiero w kwietniu 2020 roku, to już teraz bije rekordy zakupów wydania przedpremierowego.

 

Wszyscy odwiedzający tegoroczną edycję PGA będą mogli zobaczyć w akcji najnowszą produkcję CD PROJEKT RED, po raz pierwszy prezentowaną w polskiej wersji językowej. Pokazy będą prowadzone na żywo przez deweloperów gry na stoisku Cyberpunk 2077 (hala 7A, pawilon 3).

 

 Inauguracja Polskiej Ligi Esportowej 

 

Podczas 14. już edycji PGA, która odbędzie się w dniach 18-20 października nastąpi oficjalne rozpoczęcie sezonu Jesień 2019 Polskiej Ligi Esportowej, a wraz z nim start Dywizji Mistrzowskiej w Counter Strike. Najlepsze drużyny w kraju będą miały okazję zaprezentować esport w obecności 80 000 entuzjastów rozrywki.

 

WarmUP PGA -  taką nazwę będzie nosić główna scena gamingowa, na której najlepsze polskie zespoły rozpoczną swoje zmagania w ramach jesiennego sezonu Polskiej Ligi Esportowej. Całe rozgrywki otrzymają ogromne doładowanie w postaci nowych tytułów – oprócz istniejących już dywizji CS:GO oraz League of Legends planowana są nowe dywizje m.in. w grę FIFA oraz Simracing.

 

Epic Game Music

 

Epic Game Music to wieczór muzyki epickiej z gier. To potężne symfoniczno – rockowe show, nie tylko dla miłośników muzyki z wirtualnego świata. Na scenie pod dyrekcją Adama Domurata wystąpi 80-osobowa orkiestra symfoniczna CoOperate Orchestra z towarzyszeniem Chóru Akademickiego UAM (przygotowanie Beata Bielska). W repertuarze koncertu nie zabraknie legendarnych i kultowych soundtracków, sąsiadujących z wykonaniami przedpremierowymi z popularnych tytułów polskich i zagranicznych Zapraszamy na muzyczną podróż od Mario i Sonica, przez Dooma i Assasins Creed aż po Wiedźmina i God of War.

 

Czołowi przedstawiciele świata gier  - Ubisoft

 

Podczas poznańskich targów nie zabraknie czołowych graczy światowego rynku gier. Wśród nich jest m. in. Ubisoft – znany na całym świecie producent, który na swoim koncie ma takie tytuły jak chociażby Assassin’s Creed. Ubisoft planuje zaprezentować po raz pierwszy w Polsce na PGA Watch Dogs Legion. Lista atrakcji przygotowanych przez Ubisoft jest zdecydowanie dłuższa, a wśród nich największą rolę odgrywają oczywiście gry wyprodukowane przez to studio.

 

Coś dla miłośników konsoli Microsoftu

 

Na Poznań Game Arena firma Microsoft przygotuje dla odwiedzających strefę, w której fani gamingu i nowych technologii będą mieli okazję wypróbowania najnowszych gier na Xbox One X - jedynej konsoli oferującej gry w prawdziwym 4K.

 

Strefa konsolowa obejmować będzie m.in. rozgrywki wieloosobowe w Gears 5, jak również liczne tytuły dostępne w abonamencie Xbox Game Pass, umożliwiającym dostęp do wydawnictw Xbox Game Studios takich jak Forza Horizon 4 i Minecraft, oraz katalogu ponad 300 gier światowych wydawców.

 

Nintendo kolejny raz na Poznań Game Arena

 

Wyjątkowy świat Nintendo, dziesiątki niespodzianek, a to wszystko na 90 konsolach gotowych do przetestowania najgorętszych produkcji, w tym Ring Fit Adventure, która zyska specjalną strefę przeznaczoną tylko dla tej gry. To w niej możesz spełnić swoje pragnienie stania się lub pozostania fit. Nie zabraknie też produkcji autorstwa twórców niezależnych jak i przedpremierowych tytułów. Przekrój dostępnych gier będzie wyjątkowo szeroki jak nigdy wcześniej w historii.

 

Twórcy niezależni ponownie pojawią się na PGA

 

W kilku słowach dla niewtajemniczonych – strefa Indie Games to miejsce, gdzie swoje cyfrowe działa prezentują twórcy niezależni. To dzięki nim każdego roku strefa Indie Games jest tak wyjątkowa. Deweloperzy prezentujący się w tym miejscu na PGA prześcigają się w pomysłach na projekty, w których to grywalność i frajda odgrywają decydujące znaczenie. Z każdą edycją rośnie także poziom prezentowanych produkcji. Wraz z poziomem zwiększa się zainteresowanie samą strefą. Niesłabnąca popularność sprawia, że pawilon, w którym prezentowane są dzieła twórców niezależnych jest po brzegi wypełniony zwiedzającymi.

 

Game Industry Conference – największa konferencja poświęcona grom w tej części Europy

 

Game Industry Conference to największe wydarzenie biznesowe i profesjonalne wydarzenie poświęcone grom na wschód od Kolonii. GIC to łącznie ponad 3600 uczestników z ponad 640 firm i 46 krajów, 29 wystawców biznesowych, 130 prelekcji na różnych poziomach zaawansowania. Ponad 500 przedstawicieli branży, umawia 1100 spotkań tylko w systemie MeetToMatch. GICa i MeetToMatch poleca 97% jego uczestników,  a zawierane przez nich umowy sięgają nawet kilku milionów złotych. Game Industry Conference to Mekka dla ekspertów z branży, miejsce wymiany wiedzy branżowej, spotkania, strefa wystawiennicza B2B, ale jednocześnie wykłady, panele czy powiększona w tym roku strefa rekrutacji Geek Careers Zone dostępne dla każdego uczestnika Poznań Game Arena.

 

Wydarzenia obrastają też dodatkowymi kongresami i zjazdami. Game Design Summit i GodotCon to międzynarodowe wydarzenia dla specjalistów, które potrwają już od środy 16 października. Z kolei Kongres „Sektor gier: nauka + edukacja + przemysł” to wydarzenie otwarte, dla każdego zainteresowanego edukacją, nauką i uczelniami wyższymi w relacji do sektora gier. Więcej informacji, a także bezpłatną rejestrację dla reprezentantów organizacji pozarządowych, uczelni oraz administracji publicznej można znaleźć tutaj.

 

CEEGA – prestiżowe wyróżnienia dla twórców gier

 

Central & Eastern European Game Awards to wspólne przedsięwzięcie organizacji branżowych z 15 krajów naszego regionu, takich jak Litwa, Łotwa, Rumunia, Macedonia, Białoruś, Mołdawia, Bułgaria, Gruzja, Słowacja, Węgry, Słowenia, Ukraina, Czechy i Polska. W ramach projektu co roku przyznawane będą nagrody dla najlepszych gier wideo powstałych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.