Pierwsze trzy edycje Targów EkoFlota udowodniły, że ekologia i dbałość o wspólne środowisko jest dla Polaków bardzo ważną kwestią. IV Targi EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości odbędą się po raz pierwszy w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, miejscu niezwykle ważnym dla branży motoryzacyjnej.

 

Rok 2019 jest przełomowym dla branży motoryzacyjnej. Producenci samochodów masowo wprowadzają do swoich ofert modele o napędzie hybrydowym i elektrycznym. Rząd ogłosił, że Polacy będą mogli skorzystać z dopłat do zakupu aut elektrycznych, a milion pojazdów ekologicznych w 2025 roku ma stać się faktem.

 

Elektryczna rewolucja ruszyła

 

Polska przestała także być białą plamą na mapie infrastruktury ładowania. Na rynku działają tacy potentaci jak GreenWay, a koncerny paliwowe zauważyły potrzebę posiadania w ofercie stacji szybkiego ładowania. Przede wszystkim jednak o elektromobilności możemy mówić już w kontekście motoryzacji masowej. Samochody, dzięki coraz bardziej wydajnym bateriom są w stanie bez problemu pokonać trasę 300-400 kilometrów, co pozwala na dotarcie z Warszawy do Poznania, czy Gdańska bez konieczności organizowania przymusowego postoju.

 

Rozmowy o motoryzacji przyszłości

 

Podczas targów EkoFlota przyjrzymy się dokładnie zagadnieniom związanym z coraz szybciej rozwijającą się w naszym kraju elektromobilnością. Będziemy rozmawiać z ekspertami o kierunku, jaki obrały koncerny samochodowe. Czy rynek europejski i preferencje klientów są w stanie kreować dalszy rozwój ekologicznej motoryzacji, czy może zdani jesteśmy na to, co zadzieje się na największych rynkach azjatyckich. Będziemy też  szukać odpowiedzi na pytanie, czy motoryzacja może być ekologiczna w sytuacji, gdy w Polsce prąd produkujemy z węgla kamiennego?

 

E-samochody, skutery i hulajnogi

 

Na IV Targach EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości zostaną zaprezentowane najnowsze modele producentów samochodów z całego świata. Najwięksi producenci, a wśród nich Nissan, Toyota, Volkswagen i Skoda wystawią swoje ekspozycje statyczne i dadzą możliwość wypróbowania i porównania poszczególnych modeli.

 

Będzie też propozycja producentów i importerów jednośladów, którzy przedstawiają swoje alternatywne sposoby komunikacji w zatłoczonych miastach. Okazuje się  bowiem, że na ostatnim odcinku, samochód 

z powodzeniem można zastąpić elektryczną hulajnogą, czy skuterem. Polacy zmieniają także swoją mentalność w sprawie posiadania pojazdu. Coraz chętniej wybierają opcję użytkowania, co pokazują najnowsze raporty Związku Polskiego Leasingu i Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Podczas Targów EkoFlota, w jednym miejscu będzie można zapoznać się z ofertami podmiotów zajmujących się finansowaniem ekologicznych flot.

 

Konferencja E-Mobility

 

W tym roku Konferencja E-Mobility w dużej mierze poświęcona będzie rozwojowi rynku pojazdów elektrycznych i infrastruktury w Europie Środkowo-Wschodniej, a także wdrożeniu elektrycznej floty do firm. W trakcie konferencji prelegenci odpowiedzą na pytania dotyczące przepisów prawnych i prowadzenia biznesu w sposób opłacalny i jednocześnie przyjazny środowisku. Podpowiedzą też, w jaki sposób włączyć do floty auta ekologiczne i zdobyć fundusze na stacje do ładowania.

 

IV Targi EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości uzyskały Patronat Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, a także Patronaty Honorowe Prezydentów Miast: Jaworzna, Szczecina, Zielonej Góry, Lublina, Gdyni, Warszawy i Poznania. Organizatorem Targów jest magazyn Menadżer Floty, który od lat zaangażowany jest w propagowanie elektromobilności w Polsce oraz Grupa MTP (Międzynarodowe Targi Poznańskie).

 

Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-11 października 2019, w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Hali nr 6. Więcej informacji można znaleźć  na stronie www.targiekoflota.pl.