Od 3 lipca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich trwa Szczyt Bałkanów Zachodnich wraz z wydarzeniami towarzyszącymi. To spotkanie najwyższych rangą przedstawicieli partnerów Procesu Berlińskiego. Liderzy będą dyskutować o najważniejszych dla regionu Bałkanów Zachodnich sprawach.

 

Wydarzenie jest organizowane w ramach polskiego przewodnictwa w Procesie Berlińskim – inicjatywy, która została zapoczątkowana przez Niemcy i łączy partnerów z Bałkanów Zachodnich oraz poszczególnych państw Unii Europejskiej.

 

Na Szczyt Bałkanów Zachodnich w Poznaniu składają się: Forum Think Tanków (3 lipca), Forum Społeczeństwa Obywatelskiego (4 lipca), Forum Biznesu (4 lipca), Spotkania ministerialne (4 lipca) oraz Szczyt Liderów (5 lipca).

 

Spotkanie ministrów spraw zagranicznych Procesu Berlińskiego z udziałem Komisji Europejskiej i organizacji regionalnych zaplanowano na 4 lipca. To drugie spotkanie tego formatu podczas polskiego przewodnictwa. W tym samym czasie odbywają się także spotkania ministrów spraw wewnętrznych oraz ministrów gospodarek partnerów Procesu Berlińskiego. Spotkaniu ministrów gospodarek towarzyszy Forum Biznesu, organizowane przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polską Agencję Inwestycji i Handlu, które gromadzi przedsiębiorców z całego regionu.

 

Z kolei 5 lipca odbędzie się spotkanie najwyższych rangą przedstawicieli partnerów Procesu Berlińskiego. Szefowie państw podejmą rozmowy dotyczące najważniejszych kwestii dla regionu Bałkanów Zachodnich w Poznan Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

Więcej informacji na temat programu znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/sbz-program

 

Program medialny wydarzenia oraz mapka terenu dostępne są na: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/szczyt-balkanow-zachodnich-w-poznaniu-program-medialny