IdeaExpo z Grupy MTP otrzymała dwie I nagrody w konkursie Expozycja Roku realizowanego przez Polską Izbę Przemysłu Targowego. W konkursie  wyłaniane są najlepsze realizacje, obejmujące usługi projektowania i budowy ekspozycji targowych i eventowych.

 

Zespół IdeaExpo zajął pierwsze miejsce w aż dwóch kategoriach - ekspozycje targowe krajowe 25-50 mkw. oraz ekspozycje eventowe powyżej 50 mkw.

 

Pierwsza z nagród przypadła za stoisko dla Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ministerstwo hasłem „Odpoczywaj na wsi” promuje agroturystykę podczas targów turystycznych w całej Polsce. W 2018 r., w ramach kontynuacji programu z 2017 r., powstało 11 stoisk. W ten sposób ministerstwo chce się wpisać w rozwój polskiej turystyki, w szczególności na szczeblu lokalnym, czyli na rozwoju turystyki na obszarach wiejskich, turystyki aktywnej i turystyki kulinarnej.

 

Agroturystyka już dawno przestała nam się kojarzyć z wynajmem pokoi u gospodarzy. Teraz to cały szereg wysokiej jakości usług które towarzyszą noclegom. 32-metrowe stoisko w stylu „folk” znakomicie wpisuje się w koncepcję programu ministerstwa. Pokazuje polską wieś, za jaką tęsknimy - żywą, barwną i naturalną, dzięki czemu mocno zapada w pamięć i przyczynia się do całej sukcesu kampanii promocyjnej.

 

Druga z nagród została przyznana za grudniową Konferencję Klimatyczną COP24 w Katowicach. Grupa MTP była operatorem technicznym i logistycznym wydarzenia, IDEA Expo – generalny wykonawcą infrastruktury technicznej. Zakres prac obejmował budowę hal tymczasowych wraz łącznikami oraz kompletną infrastrukturą techniczną i sanitarną, aranżację przestrzeni i sal konferencyjnych w budynkach istniejących (MCK i Spodek) oraz strukturach tymczasowych (40 000m2), budowę i wyposażenie biur Delegacji oraz części ekspozycji wystawców, budowę tymczasowej sieci energetycznej, budowę i obsługę systemu komputerowego, teleinformatycznego, oznakowanie terenu konferencji, logistykę, zabezpieczenie terenu, usługi porządkowe, nadzór techniczny, obsługę w trakcie wydarzenia i demontaż.