Szafa RFID z automatyczną ewidencją zawartości jest innowacyjnym produktem, zgodnym z koncepcją Przemysł 4.0 (Industry 4.0) oraz Internetu Rzeczy (Internet of Things). Obie te koncepcje zakładają unifikację świata rzeczywistego ze światem wirtualnym Internetu i technologii informacyjnej, czego efektem ma być zbieranie i analizowanie coraz większej ilości danych, co z kolei ma przyczynić się do wydajniejszego, a zarazem oszczędniejszego prowadzenia każdego biznesu.

 

Dostrzegając potencjał tych koncepcji, w 2017 r. rozpoczęliśmy badania w kierunku zaimplementowania w naszych produktach technologii RFID, umożliwiającej stworzenie inteligentnych szaf nowej generacji. Ich skutkiem było powstanie odrębnej grupy mebli RFID, w tym szafy RFID z ewidencją zawartości, będącej centralnym ogniwem stworzonego przez nas Systemu IT, umożliwiającego zbieranie danych i wskaźników niefinansowych, przydatnych do analiz, raportowania zintegrowanego, czy wreszcie do optymalizowania procesów związanych z wykorzystywaniem zasobów. Stworzony przez nas System IT umożliwia integrację z innymi systemami, z których korzysta Klient, a więc realizację założeń koncepcji lol oraz Przemysł 4.0.

O wysokim poziomie innowacyjnym naszej szafy z ewidencją zasobów, świadczy nie tylko efektywne zaimplementowanie w niej technologii RFID, ale również wypracowanie autorskich rozwiązań, zgłoszonych do ochrony jako wynalazki, a także wzory użytkowe. Szafa ta jest efektem wielu lat badań, w tym także projektu realizowanego w ramach działania POIR 111. W toku badań, spośród wielu rozwiązań technicznych wdrożyliśmy te, które umożliwiają uzyskanie najlepszych rezultatów odczytu w złożonym środowisku metalowym. 

 

W produkcie tym zastosowaliśmy przetestowane przez nas, niezawodne komponenty, które zapewniły uzyskanie rozwiązań na najwyższym, światowym poziomie.  Najlepszy poziom odczytu tagów w naszej szafie zapewnia m.in. czytnik RFID dostarczany przez światowego pioniera w zakresie innowacji technologicznych firmy Zebra Technologies Corporation, a także specjalne anteny i inny osprzęt. Zastosowanie sprawdzonych mechanizmów i wysokiej klasy podzespołów gwarantuje wysoką niezawodność.

 

Najwyższą skuteczność odczytu dużej liczby tagów uzyskaliśmy również dzięki zaimplementowaniu autorskiego sposobu odczytu tagów, który umożliwia efektywną propagację fal oraz dostosowaniu konstrukcji szafy do specyficznych funkcji związanych z ekranowaniem fal. To wszystko gwarantuje niezawodność działania naszej szafy oraz stanowi o wysokim poziomie innowacyjnym, który przekłada się na wymierne korzyści dla użytkowników. 

 

Nasza szafa RFID z ewidencją zasobów będzie prezentowana jako Nowość na Targach ITM Polska w dniach 04-07.06.2019 r.

Zapraszamy do odwiedzin naszego stoiska (pawilon 6 sektor B, stoisko 40 J).

 

Więcej informacji o naszych szafach RFID znajdziesz na stronie www.meblerfid.com.pl.