Najbliższy weekend (12-14 kwietnia) będzie należał do miłośników sportów biegowych i wszystkich tych, którzy kochają aktywne formy spędzania czasu. A to za sprawą wiosennej edycji targów Poznań Sport Expo, a także 12. PKO Poznań Półmaratonu.

 

Poznań Sport Expo to wydarzenie, które sprzyja temu, aby wraz z rozpoczęciem wiosny przygotować się do nowego sezonu startowego. Apetyt na nowości będzie można zaspokoić dzięki ekspozycji producentów i dystrybutorów sportowego obuwia i odzieży, a także gadżetów, które wspierają sportowców w treningach, mierzą ich osiągnięcia i pozwalają monitorować pracę. To najlepsze miejsce na odświeżenie swojego sportowego stroju i wyposażenia. Oferta wystawców dotyczy nie tylko biegaczy. Na propozycje dotyczące sprzętu i akcesoriów mogą liczyć także rowerzyści oraz osoby uprawiające sporty zespołowe, rakietowe czy zimowe. Poznań Sport Expo to również przegląd usług trenerów osobistych, dietetyków i rehabilitantów oraz propozycji ośrodków sportu i rekreacji. Na targach pojawi się szeroka oferta suplementów diety i odżywek, a także książki na temat biegania oraz zdrowego odżywiania.

Wyzwania dla dzieci i dorosłych

Podczas wiosennej edycji targów będzie można m.in. spróbować swoich sił w bijących obecnie rekordy popularności zajęciach typu crossfit. – Crossfit to zajęcia, których celem jest podnoszenie swoich możliwości fizycznych, co bezpośrednio przekłada się na poprawę zdrowia. Kojarzą się z ogromnym wysiłkiem, a to powoduje, że wiele osób zastanawia się czy podoła takiemu wyzwaniu. Chcemy przełamać stereotypy i umożliwić naszym zwiedzającym nie tylko konsultacje z trenerami crossfit, ale przede wszystkim dać okazję do spróbowania własnych sił właśnie w takich zajęciach – objaśnia Maria Kowalska, dyrektor projektu. 

Zajęcia crossfit podczas targów odbywać się będą w piątek i w sobotę, a poprowadzą je trenerzy z Reebok Crossfit Poznań, który jest największym Crossfit BOXem w Europie. Organizator zaplanował zajęcia zarówno dla dorosłych (Crossfit Adults) jak i dla dzieci (Crossfit Kids). Bloki treningowe będą dostosowane do stopnia zaawansowania oraz wieku. W ćwiczeniach z rodzicami będą mogły uczestniczyć nawet trzylatki! Crossfit KIDS, czyli trening wytrzymałościowo-siłowy przeplatany wyścigami, konkursami i torami przeszkód to sposób na zadbanie o prawidłowy rozwój dzieci w czasie dobrej zabawy oraz nauczenie zasad zdrowej rywalizacji i pracy w grupie. Z kolei godzinne zajęcia dla dorosłych będą składały się z solidnej rozgrzewki, następnie właściwej części treningowej, po której zakończeniu będzie jeszcze czas na rzetelne rozciąganie.

Festiwal biegowy dla dzieci i młodzieży

W sobotę podczas targów Poznań Sport Expo odbędzie się także mini półmaraton dla dzieci. Wydarzenie, dotychczas realizowane nad poznańską Maltą, po raz pierwszy zadebiutuje na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Bieg odbędzie w dwóch kategoriach wiekowych: 7-12 lat na dystansie 1200 m i 3-6 lat na dystansie 200 m. 

Porozmawiajmy  o sporcie

Podczas Poznań Sport Expo nie zabraknie również spotkań z ekspertami – fizjoterapeutami dietetykami, psychologami i sportowcami, którzy podpowiedzą jak biegać mądrze i jak zadbać o siebie, by odnosić sukcesy. W gronie prelegentów m.in. Piotr Suchenia –  niesamowity biegacz, maratończyk, triathlonista, który jako jedyny Polak zwyciężył North Pole Marathon – maraton na biegunie północnym oraz Antarctic Ice Marathon – maraton na Antarktydzie. Organizatorem spotkań są Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

12. PKO Poznań Półmaraton

Poznański półmaraton to zwieńczenie targów Poznań Sport Expo. Meta biegu tradycyjnie będzie zlokalizowana na Placu Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Udział w wydarzeniu, według statystyki, którą można śledzić na stronie internetowej wydarzenia, planuje wziąć blisko 10 tys. biegaczy.

Więcej informacji: sportexpo.mtp.pl