Podczas targów DremaSilesia 2019 w Sosnowcu znów odbędą się warsztaty stolarskie organizowane wspólnie przez firmę InfoTEC CNC oraz Grupę MTP. Hasło dla InfoTEC WORKSHOP 2019 to „Cyfrowa przyszłość w produkcji i sprzedaży mebli jednostkowych oraz małoseryjnych”.

 

W trakcie wydarzenia omówione zostanie zagadnienie, jak kształtuje się przyszłość branży meblarskiej, a organizatorzy pokażą w praktyce, jak działa cyfrowa produkcja mebli skrzyniowych, która jest nieuniknionym elementem przyszłości. W trakcie Fabryki Mebli Na Żywo powered by InfoTEC Workshop uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z nowoczesnym procesem produkcji. Krok po kroku pokazane zostanie, jak wytwarzać meble małoseryjne oraz jednostkowe, aby zwiększyć zyski i oszczędzić cenny czas. Od projektu, przez kosztorys i produkcję, po gotowe meble. InfoTEC WORKSHOP to także doskonała okazja, aby znaleźć inspirację, otrzymać porady eksperckie czy zapoznać się bliżej z innowacyjnymi maszynami wykorzystywanymi do produkcji mebli.

Targi DremaSilesia to największe regionalne wydarzenie poświęcone tematyce obróbki drewna. Głównym założeniem jest kompleksowe zaprezentowanie rozwiązań technologicznych dla małych i średnich firm z branży drzewnej, leśnej i meblarskiej (od surowców, materiałów i komponentów do zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń do produkcji mebli). Tematem wiodącym tegorocznej edycji jest NOWOCZESNA KUCHNIA (materiały, okucia, trendy oraz wykorzystanie innowacyjnych maszyn i oprogramowania w celu optymalizacji produkcji mebli kuchennych).

Na targach DremaSilesia w 2019 roku przez trzy dni ponownie zagoszczą warsztaty stolarskie dla profesjonalistów InfoTEC WORKSHOP, których myślą przewodnią w tym roku jest przyszłość branży meblarskiej w Polsce. W trakcie warsztatów szczegółowo pokazana zostanie cyfrowa produkcja oraz sprzedaż mebli, rozwiązania przyszłości, ale dostępne już dziś. Postęp cyfryzacji produkcji jest nieodzownym i nieuniknionym elementem rozwoju, zarówno wśród mniejszych stolarni, jaki i w średnich i dużych zakładach produkcyjnych. Elastyczność, szybkość oraz powtarzalność otrzymana wraz z wprowadzeniem cyfrowej produkcji i sprzedaży do własnej firmy pozwoli wzmocnić swoją pozycję w branży oraz zdecydowanie i skutecznie konkurować na rynku, a tym samym pozyskiwać klientów i zwiększać zyski.

W trakcie Fabryki Mebli na Żywo InfoTEC Workshop 2019 odbędą się:

 • WARSZTATY STOLARSKIE DLA PROFESJONALISTÓW
 • AUTOMATYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH
 • INNOWACYJNE MASZYNY CNC
 • POKAZY STOLARSKIE
 • NOWOŚCI INSPIRACJE
 • PORADY EKSPERCKIE

Warsztaty odbędą się na terenie Expo Silesia w Sosnowcu we wszystkie dni trwania targów DremaSilesia:

- w piątek, 26.04.2019 -  w godz. 14.00 – 17.00

- w sobotę, 27.04.2019 – w godz. 11.00 – 14.00

- w niedzielę, 28.04.2019 – w godz. 11.00 – 14.00

 

WSTĘP JEST BEZPŁATNY - po rejestracji na stronie internetowej www.dremasilesia.pl/rejestracja (wymagany bilet wstępu na targi DremaSilesia 2019).

 

W programie także:

 • kuchnia pokazowa przygotowana przez Blum, InfoTEC CNC,  Kronospan, Lamello, Meble AD;
 • nowoczesny konfigurator mebli oraz inne pomysły na generowanie sprzedaży;
 • produkcja kuchni na żywo, od projektu, przez dokumentację, po produkcję i montaż;
 • szczegółowy pokaz innowacyjnego zakładu produkcyjnego;
 • praktyczne pokazy oraz porady;
 • duża dawka wiedzy i inspiracji.

Kuchnia pokazowa oraz produkowana kuchnia na żywo oprócz funkcji inspiracyjnej mają także wymiar odpowiedzialności społecznej. Przeznaczenie obu kuchni jest z góry określone, a ich cel jest jasny - mają pomóc potrzebującym. Od początku całe przedsięwzięcie ukierunkowane jest na to, aby po targach kuchnie zostały zainstalowane w z góry określonych pomieszczeniach u wybranych osób i instytucji.

W realizację przedsięwzięcia zaangażowały się: Blum, Kronospan, Lamello, Meble AD.