15 pawilonów, 170 wystawców, 60 premier, ponad 150 tysięcy zwiedzających - tak zapowiadają się tegoroczne targi Poznań Motor Show.  Od 28 do 31 marca stolica Wielkopolski stanie się drugą Genewą, bo z tymi prestiżowymi motoryzacyjnymi targami jest coraz częściej porównywana.

 

Poznań Motor Show już dziś to najważniejsze motoryzacyjne wydarzenie w Polsce i jedna z ważniejszych wystaw w Europie. Producenci coraz chętniej plasują tu swoje polskie czy nawet europejskie premiery. Na odwiedzających zawsze czeka bogata ekspozycja samochodów, motocykli, kamperów, przyczep i samochodów ciężarowych. Nowości przyjeżdżają tu zwykle prosto po pierwszej prezentacji w Genewie. Poznań Motor Show to również liczne atrakcje oraz wydarzenia towarzyszące. Ważną i merytoryczną częścią targów jest Kongres Move – Mobility & Vehicles, który porusza tematykę przyszłości motoryzacji z perspektywy zmian związanych z elektromobilnością.

 

Na Poznań Motor Show po raz pierwszy w Polsce zostaną pokazane nowe modele samochodów światowych koncernów. Tradycyjnie już bardzo mocną reprezentację wystawia Grupa Volkswagen, a słowem kluczowym będzie tu elektromobilność. W Poznaniu zobaczymy więc koncepcyjne modele Skody Vision E oraz Vision X, Audi PB18 i Volkswageny ID Crozz i ID Buzz. Na ekspozycji grupy znajdą się także premierowe Skody Scala i Kamiq. Fani Passata będą mogli podziwiać jego zmodernizowaną wersję. Atutem stoiska Seata będzie SUV Tarraco. Przy okazji polecamy ekspozycję Porsche, gdzie będzie można podziwiać nową 911 i wyścigowy model 935. 

 

Skoro już jesteśmy przy hali numer 3 to polecamy zatrzymać się na dużej przy stoiskach innych niemieckich koncernów. Mercedes prosto z Genewy przywiezie modele AMG GLE 53 4Matic+, CLA Shooting Brake oraz GLC. Duże wrażenie zrobi też na zwiedzających model AMG GT. Imponująco zapowiada się także ekspozycja BMW, gdzie zobaczymy nowy model serii 3 i mocarne X4 M. W Poznaniu zadebiutuje także BMW serii 8 Cabrio oraz flagowa limuzyna marki BMW serii 7 w nowej odsłonie.

 

Z hali numer 3 już blisko do piątki. Tam interesująco zapowiadają się propozycje Mitsubishi, Mazdy, Hyundaia, Jaguara i Land Rovera i FCA Poland. 5 marca w Genewie Alfa Romeo zaprezentowała absolutną nowość, którą będzie można zobaczyć teraz w Poznaniu. To koncepcyjna Alfa Romeo Tomale, pierwszy model tej marki wyposażony w napęd hybrydowy typu plug-in. To także pierwszy w historii Alfa Romeo średniej wielkości SUV. Polską premierę będzie świętować też nowa Mazda 3 sedan. 

 

Hyundai w Poznaniu pokaże nowy model NEXO. To SUV zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi. Mitsubishi zapowiada polską premierę modelu ASX MY 2020. To kompaktowy SUV, na niektórych rynkach oferowany jako RVR lub Outlander Sport. Hyundai z kolei zaprezentuje elektryczną Konę i Ioniq oraz usportowione i30.

 

Wszystkie poznańskie premiery można śledzić na stronie https://www.motorshow.pl/pl/