Poznań Game Arena to nie tylko święto graczy i możliwość prezentacji najnowszych trendów w branży. To także Game Industry Conference (GIC) - coroczna konferencja branżowa, odbywająca się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

 

Game Industry Conference to jedno z najważniejszych miejsc spotkań polskiego przemysłu gier komputerowych, a także największa impreza twórców gier w Europie Środowej i Wschodniej. Dynamiczny rozwój konferencji przekłada się na jej rosnące znaczenie jako platformy kontaktów oraz inicjatyw biznesowych polskiej i zagranicznej branży gier komputerowych - w zeszłym roku konferencja GIC zgromadziła ponad 560 firm z 35 krajów i przyciągnęła 3200 odwiedzających.

Jak co roku, w programie Game Industry Conference znajdą się liczne wykłady, prezentacje oraz warsztaty. Obecna będzie także strefa B2B oraz strefa rekrutacji. Imprezy „game pitch” umożliwią twórcom gier możliwość zaprezentowania swoich projektów potencjalnym partnerom biznesowym i wydawcom. W tym roku oferta konferencji zostanie poszerzona m.in. o koncert muzyki symfonicznej z gier komputerowych „Epic Game Music Concert" oraz „1on1 Mentoring” - program wsparcia dla młodych twórców, dający szansę skonsultowania kwestii zawodowych z bardziej doświadczonymi przedstawicielami branży gier. Nie zabraknie także imprez pobocznych, pozwalających odwiedzającym na zawieranie nowych znajomości oraz wymiany pomysłów i opinii. Szczegółowy program konferencji dostępny jest na stronie https://gic.gd/pl/

CEEGA, czyli gala konkursu dla gier wideo na PGA

Central & Eastern European Game Awards to wspólne przedsięwzięcie organizacji branżowych z 15 krajów regionu CEE, takich jak m.in.: Litwa, Łotwa, Rumunia, Macedonia, Białoruś, Mołdawia, Bułgaria, Gruzja, Słowacja, Węgry, Słowenia, Ukraina, Czechy i Polska. W ramach projektu co roku przyznawane będą nagrody dla najlepszych gier wideo powstałych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Przedsięwzięcie ma być kolejnym krokiem w kierunku integracji środowisk twórców gier służącym promocji gier wideo jako dojrzałego medium, ale też próbą docenienia Europy Środkowo-Wschodniej jako ważnego miejsca dla branży gier wideo. Szacuje się, że w regionie działa ponad tysiąc studiów tworzących gry wideo, które zatrudniają ponad 25 tysięcy osób. W jury oceniającym gry znajdą się przedstawiciele organizacji branżowych oraz mediów z całej Europy.

Nagrody zostaną przyznane w kategoriach: visual art., audio, design, narrative, technology, hidden gem, best mobile game, best game. Uroczysta gala wręczenia nagród odbywa się co roku podczas targów PGA w Poznaniu.