Na MTP rozpoczęło się najbardziej wyczekiwane spotkanie branży drzewnej i meblarskiej – Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2018, a wraz z nimi Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA i Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB. Poznański blok targowy to największe w Europie Środowo-Wschodniej centrum zaopatrzenia dla producentów mebli.

 

Pierwszy dzień targów DREMA przygotowany został z mocnym akcentem nowych wydarzeń. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się przestrzeń DREMA Tools w pawilonie 3A, podczas której firma ITA Tools wraz z partnerami przygotowała cykl pokazów i wykładów pod hasłem „Nowy wymiar gospodarki narzędziowej. Ostrzenie i regeneracja oraz obróbka materiałów”. Efektownie prezentuje się strefa DREMA DESIGN – na powierzchni ponad 1100 m2 zagospodarowanej przez: Polską Izbę Gospodarczą Przemysłu Drzewnego, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych, Kronospan Szczecinek wraz z Zamiejscowym Wydziałem Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku i Inkubatorem firmy InfoTEC CNC, firmy: m.in. Handicraft, Wiązary Burkietowicz, Łąccy, OKOŃ Parkiety Pałacowe i Tradycyjne oraz rokujących artystów, dizajnerów i ludzie z pasją stolarską można oglądać przepiękne drewniane eksponaty oraz instalacje.

 

Warsztaty i seminaria

 

Ciekawą atrakcją okazały się również warsztaty z zakresu kreowania mebli skrzyniowych i tapicerowanych InfoTEC Workshop – od projektu, poprzez wykonanie gotowego produktu z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn do produkcji mebli. Nie lada gratką był również Poligon Umiejętności Lakierniczych - interaktywna wystawa urządzeń do obróbki powierzchni oraz produktów dedykowanych lakierowaniu drewna, zlokalizowana w pawilonie 3A. Odbyło się także seminarium Państwowej Inspekcji Pracy „Włącz bezpieczeństwo przy obróbce drewna”, w ramach którego przedstawione zostały wyniki trzyletniej kampanii prewencyjnej. Przez cały czas trwania targów prężnie działać będą Strefa Wiedzy Drewno.pl, Strefa Parkietu zarządzana przez Stowarzyszenie Parkieciarzy Polskich, jak również Pawilon Promocji Drewna oraz projekt charytatywny Drema Dzieciom.

 

Jednak punktem programu, który przyciągnął zdecydowanie największą uwagę uczestników targów DREMA 2018 było Studio na żywo Dom i Drewno wraz z praktycznymi pokazami dla pasjonatów drewna, z którego prowadzona była transmisja z użyciem narzędzi marketingowych: kanał na YouTube DremaTV oraz wydarzenie na portalu Facebook: DREMA i DremaSilesia – targi dla branży drzewnej i meblarskiej.

 

Spotkania specjalistów. 30 minut o biznesie

 

Po raz pierwszy w nowej formule spotkają się przedsiębiorcy działający w branżach przetwórstwa drewna i produkcji maszyn, urządzeń oraz narzędzi używanych do jego obróbki, a także kupcy i zleceniodawcy, dostawcy czy naukowcy. Służyć ma temu „B2B Wood Meetings 2018”.

 

Na specjalnej platformie internetowej b2match LINK: https://b2b-wood-meetings-2018.b2match.io zainteresowani znajdą oferty podwykonawców, a także umówią się na półgodzinne spotkanie. Wystarczy się zarejestrować, określić profil swojej działalności oraz rodzaj ewentualnej współpracy. Dzięki temu, jeszcze przed rozpoczęciem targów można określić potrzeby i oczekiwania, zaprezentować swoją działalność oraz umówić się z potencjalnym partnerem biznesowym. Wydarzenie organizowane jest przy współpracy targów z Poznańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym oraz Polską Izbą Gospodarczą Przemysłu Drzewnego.

 

Targi DREMA, Furnica i Sofab potrwają do piątku, 14 września. Serdecznie zapraszamy do Poznania! Więcej informacji: www.drema.pl