Za nami Targi ITM Polska oraz odbywające się w tym samym czasie MODERNLOG, 3D SOLUTIONS, FOCAST oraz Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING. Ten blok to już od kilku lat obowiązkowy punkt w kalendarzu producentów maszyn i nowoczesnych rozwiązań dla przemysłu, jak również przedsiębiorców poszukujących innowacji dla swoich przedsiębiorstw.

 

Tegoroczna ekspozycja obejmowała łącznie 9 pawilonów wystawienniczych (3, 3A, 4, 5, 5A, 6, 7, 7A, 8), w których swoją ofertę zaprezentowało blisko 1000 wystawców i firm reprezentowanych z 26 krajów. Oprócz bogatej oferty wystawienniczej o sile targów świadczyły liczne rozmowy, efektywne spotkania i podejmowane kooperacje, a tych nie zabrakło w szczególności za sprawą spotkań SUBCONTRACTING ITM MEETINGS.

Zwiedzający i wystawcy chętnie brali udział w zaproponowanych w tym roku wydarzeniach i konferencjach, spośród których szczególnie warto zwrócić uwagę na odbywającą się po raz pierwszy konferencję „Druk 3D w metalu” czy przygotowaną przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową „Przemysł 4.0 – rewolucja staje się faktem. Czy Polska jest na nią gotowa?”. Z dużym zainteresowaniem spotkały się również warsztaty i pokazy, realizowane m.in. w ramach POLIGONU UMIEJĘTNOŚCI czy warsztaty ze skanowania 3D i obróbki wyników pomiarów 3D. Ważnym merytorycznie przedsięwzięciem były dyskusje w ramach MM Spekrs Corners, XV FORUM TECHNICZNE INŻYNIERSKIE „Technika w Recyclingu” organizowane przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT,  VII Dzień Mechanika przygotowany przez Stowarzyszenie Inżynierów Mechaników Polskich, IN4LOG INDUSTRY Innovations for Logistics oraz Technosteel Poland. Świetnie również zostały przyjęte, zarówno przez zwiedzających, jak i wystawców „Ścieżki zwiedzania”, w ramach których grupy pod opieka merytoryczną przewodnika odwiedzały wybrane stoiska zapoznając się z tematyką tematów: „Przemysł 4.0” oraz „Druk 3D”.

O tym, jak ważne jest współdziałanie zamiast rywalizacji, można było przekonać się targach Subcontracting, które odbywały się równolegle (5-8.06.2018) w pawilonie 7. Dla uczestników zaplanowano sporo atrakcji: Strefę Warsztat Menedżera oraz Subcontracting ITM Meetings. Przez 3 dni merytorycznych paneli dyskusyjnych poruszono wiele tematów związanych z ideą Przemysłu 4.0. Podczas konferencji „Przewaga dzięki współpracy. Efektywność klastrów – trendy światowe na polskim gruncie”, zorganizowanej z ramienia Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Klastra Obróbki Metali – Krajowego Klastra Kluczowego, prelegenci zgodnie podkreślali, że polscy przedsiębiorcy mają się czym chwalić – wiele innowacyjnych produktów czy rozwiązań w niczym nie ustępuje zagranicznym technologiom, jednak bez odpowiedniego wsparcia nie miałyby szans na szerokie dotarcie do potencjalnych odbiorców. Dlatego tak ważna jest współpraca z różnymi podmiotami, gdyż zgodnie z ideą Klastra Obróbki Metali „razem można więcej”. Poruszono również kwestię innowacyjnych technologii i dopasowania się do zmian różnymi podmiotami, gdyż zgodnie z ideą Klastra Obróbki Metali „razem można więcej”. Poruszono również kwestię innowacyjnych technologii i dopasowania się do zmian gospodarczych, jak również proces kształcenia nowoczesnych kadr.

Dużą rolę w budowaniu trwałych relacji biznesowych odgrywają też Subcontracting ITM Meetings. Dwudniowa międzynarodowa giełda kooperacyjna cieszyła się sporym zainteresowaniem - 6 czerwca przeprowadzono 172 spotkania, 7 czerwca odbyło się 115 zamkniętych spotkań, co w efekcie daje nam łącznie 287 spotkań matchmakingowych pomiędzy 100 uczestnikami z 12 krajów.

Warto również podkreślić, że ostatniego dnia trwania bloku targów ITM Polska, Subcontracting, Modernlog, 3D Solutions i Focast teren bloku odwiedził p. Minister Tadeusz Kościński – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Minister zwiedzał ekspozycję targową, zapoznał się z profilem wystawców oraz najnowszymi technologiami i rozwiązaniami dedykowanymi idei Przemysłu 4,0.

Dziękujemy i zapraszamy za rok