Już 5 czerwca w Poznaniu rozpoczynają się Targi ITM Polska, wraz z towarzyszącymi wydarzeniami. Na terenie MTP można będzie zobaczyć efekty współpracy przemysłu, biznesu i nauki.

 

Ekspozycja Targów ITM Polska wraz z targami Modernlog, Subcontracting, 3D Solutions, FOCAST obejmować będzie 9 pawilonów wystawienniczych (3, 3A, 4, 5, 5A, 6, 7, 7A, 8). Udział w nich weźmie blisko 1000 wystawców i firm reprezentowanych z 26 krajów, na łącznej powierzchni ponad 25 tys. m², którzy zaprezentują innowacyjne maszyny, nowoczesne technologie i oryginalne rozwiązania dla gospodarki produkcyjnej.

Miło nam poinformować, że wszyscy wystawcy mają bezpłatny dostęp do raportów branżowych tworzonych przez firmę InfoCredit, zajmującą się analizą informacji gospodarczych, partnera naszego serwisu. Wystarczy zalogować się w serwisie Strefa Wystawcy. 

Na targi ITM Polska firma InfoCredit przygotowała raport o branży polskich producentów maszyn do obróbki metalu. Znajdą w nim Państwo m. in. informacje o kondycji finansowej branży oraz polskiej i globalnej wymianie handlowej.

Polska jest importerem netto maszyn do obróbki metalu. W 2016 r. kupiliśmy maszyny za prawie 740 mln USD, a sprzedaliśmy za granicę za ponad 203 mln USD. Polski eksport jednak ostatnio znacząco wzrósł. Rok wcześniej był wart 174 mln USD. Import utrzymuje się na stabilnym poziomie. 

 

Największym odbiorcą polskich maszyn do obróbki metalu są Niemcy. Nasi zachodni sąsiedzi należą także do największych producentów maszyn. Zajmują miejsca w ścisłej czołówce, jeśli chodzi udziały w najbardziej atrakcyjnych rynkach świata. Są drugim dostawcą maszyn m. in. do Chin, USA i Korei Płd. Są także największym dostawcą do Turcji i Rosji.

 

Raporty branżowe są już do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do korzystania z naszego serwisu.