20 marca na MTP wręczono statuetki „Złoty Medal - Wybór Konsumentów”. Było to podsumowanie plebiscytów trwających przy okazji 22 targów branżowych i konsumenckich w roku 2017. 

Do konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich rocznie zgłaszanych jest kilkaset innowacyjnych produktów. Tytuł otrzymują jednak tylko te, które spełniają regulaminowe kryteria i zyskują pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury. W 2017 roku Złoty Medal otrzymało 197 produktów. Eksperci oceniają zgłoszone produkty pod kątem wykorzystania rozwiązań innowacyjnych, estetyki i funkcjonalności produktu, oddziaływania produktu na środowisko i oszczędności zużycia materiałów.

 

Od 2012 roku przedstawiciele branży i konsumenci mogą zdecydować o przyznaniu specjalnej nagrody Złoty Medal – Wybór Konsumentów poprzez udział w plebiscycie za pośrednictwem strony internetowej www.zlotymedal.mtp.pl oraz podczas targów w Strefach Mistrzów. Tym razem tytułem „Złoty Medal - Wybór Konsumentów” zostały nagrodzone 22 produkty.

 

Uczestnicy konkursu wykorzystują zdobyte wyróżnienia w swoich działaniach promocyjnych między innymi na opakowaniach produktów, w reklamie prasowej, kampaniach outdoor i online. 55 proc. nagrodzonych deklaruje że informacja o zdobyciu Złotego Medalu oraz Złotego Medalu Wybór Konsumentów przyczyniła się do wzrostu sprzedaży w wyróżnionych produktów i usług.

 

Pobierz zdjęcia z Gali Złoty Medal Wybór Konsumentów.

 

Pobierz listę laureatów