Zarejestruj

 

Od dziś Poznań będzie stolicą polskich wnętrz. Blok targów Home Decor, Meble Polska i arena DESIGN odwiedzi 25 000 profesjonalnych zwiedzających z ponad 50 krajów.

 

Formuła, w której największe targi meblowe w naszym regionie wspierają wnętrzarski Home Decor i promująca oryginalne projekty arena DESIGN, sprawdza się już od wielu lat. I gromadzi coraz więcej odwiedzających.

 

- Targi Meble Polska to jedna z największych kontraktacji w tej branży na świecie. Polskie firmy produkują meble za niemal 50 mld zł rocznie. Tego nie da się sprzedać w kraju - 90 proc. produkcji musi wyjechać z Polski. Temu właśnie służą targi Meble Polska. 33 proc. zwiedzających to goście zagraniczni - mówił na otwarciu Józef Szyszka, dyrektor targów Meble Polska.

 

MTP, oprócz promocji polskich mebli, od 10 lat stawiają na oryginalne produkty i promują współpracę projektantów z producentami. 

 

- 10 lat temu zaczęliśmy szukać sposobu, jak urozmaicić targi meblowe. Stwierdziliśmy, że na rynku potrzebny jest projekt, który będzie koncentrował się na promocji ścisłej współpracy projektantów z producentami. Nie wszyscy producenci zdają sobie jeszcze z tego sprawę, choć jesteśmy potentatem na światowym rynku meblarskim. Dlatego chcemy inspirować producentów. Efekty już są. Dzięki arena DESIGN na rynku pojawiło się już kilka nowych marek, a w tym roku premierę ma marka Flex, którą stworzył Tomasz Augustyniak - mówi Małgorzata Czubek, arena DESIGN.

 

Trzecim z filarów poznańskiego wydarzenia są biznesowe Targi Wnętrz Home Decor – najważniejsza w kraju prezentacja najnowszych trendów w dekoracjach i wyposażeniu wnętrz. Ekspozycja stale się rozwija. Edycja 2018 będzie dwukrotnie większa niż wystawa w roku 2015. - W tym roku skomponowaliśmy wachlarz różnych konceptów, który nacieszy oko najbardziej wymagających i poszukujących projektantów i twórców wnętrz - mówi Natalia Tarachowicz, dyrektor Home Decor.

 

Targi Meble Polska, Home Decor i arena DESIGN potrwają na MTP od 6 do 9 marca. Zapraszamy.