Ponad 1300 marek, 12 pawilonów, o powierzchni 70 tys. mkw. Blok targów Meble Polska, Home Decor i arena DESIGN odwiedzi ponad 25 000 profesjonalnych zwiedzających z ponad 50 krajów. Liczby nie kłamią. W Poznaniu po prostu warto być…

 

Od 6 marca uwaga zwiedzających będzie skupiona na tym, co nowego ma do zaprezentowania polska branża meblarska, jeden z liderów naszego eksportu. My postanowiliśmy sięgnąć głębiej i zobaczyć to, czego na ekspozycjach nie widać. Wnioski? Meblowe targi w Poznaniu to najlepsze promocja dla firm chcących zaprezentować się nie tylko polskim, ale przede wszystkim zagranicznym odbiorcom. Skorzystaliśmy z danych InfoCredit, firmy zajmującej się zbieraniem i analizą danych, partnera naszego serwisu. 

 

70 proc.

Tylu z tegorocznych wystawców regularnie wystawia się na Meble Polska w Poznaniu. 

 

60 proc.

O tyle wzrosły przychody grupy firm wystawiających się na targach Meble Polska w ostatnich 6 latach. Pod uwagę braliśmy te firmy, które regularnie publikowały dane od 2011 r.

 

41 proc.

Taki wzrost przychodów zanotowano w branży meblarskiej w tym samym czasie.

 

10 proc.

O tyle wzrosły przychody badanej grupy firm wystawiających się na targach Meble Polska w ostatnim badanym roku…

 

1 proc.

…a taki był wzrost przychodów badanej grupy firm z szerokiej branży meblarskiej w ostatnim roku.

 

94,4 proc.

Tylu wystawców z Poznania zanotowało zysk netto w ostatnim roku…

 

85 proc.

…a tyle firm z szerokiej branży meblarskiej zanotowało zysk netto w ostatnim roku.

 

Cały raport firmy InfoCredit o eksporcie polskich mebli i kondycji producentów jest dostępny w naszym serwisie po zalogowaniu.