Wyróżniają się formą, są ergonomiczne i dobrze zaprojektowane – takie produkty wybrało jury do drugiego etapu konkursu TOP DESIGN award 2018. Wszystkie będzie można obejrzeć w dniach 6-9 marca br. na specjalnie przygotowanej wystawie w pawilonie nr 5 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Konkurs TOP DESIGN award towarzyszy arenie DESIGN od początku jej istnienia. Od 10 lat organizatorzy – wsłuchując się w opinie ekspertów zasiadających w jury – nagradzają producentów, dla których jakość wykonania oraz funkcjonalność wprowadzanych na rynek produktów jest wartością najwyższą. Podczas dotychczasowych – dziewięciu edycji konkursu nagrodzono 60 projektów wyróżniających się tymi cechami. Wśród laureatów konkursu znalazły się m.in. takie marki jak: NOTI, FRANKE, VZÓR, MARMITE, VOX, PROFIM, CELFAST, MARBET, FAKRO, HANSGROHE, GROHE POLSKA, MARMORIN, MEBLE VOX, PAGED, SCHATTDECOR, SITAG czy ZELMER.

 

W grudniu 2017 jury, złożone z projektantów, akademików i specjalistów w dziedzinie designu, dokonało pierwszej oceny zgłoszonych produktów. Do drugiego etapu konkursu nominowano 25 projektów. To produkty reprezentujące 9 tematycznych kategorii.

 

 – Producenci są coraz bardziej świadomi oczekiwań rynku i jego odbiorców. Wiedząc, że klienci coraz częściej poszukują innowacyjnych, funkcjonalnych, o wysokiej jakości produktów dostosowują swoją ofertę do ich potrzeb. Jak bardzo jest to istotne we wprowadzaniu nowych produktów na rynek, widzimy po liczbie zgłoszeń do konkursu TOP DESIGN award. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Bardzo nas cieszy, że zarówno producenci jak i projektanci dostrzegają ważność takich konkursów jak nasz, w którym ocena dokonywana jest przez specjalistów z branży – mówi Małgorzata Czubak, dyrektor projektu arena DESIGN. 

 

Wszystkie nominowane do drugiego etapu konkursu produkty będzie można obejrzeć na wystawie specjalnej, która podczas areny DESIGN zostanie zlokalizowana w pawilonie nr 5. Za projekt wystawy odpowiada polska projektantka Maria Jeglińska, która współpracuje z takimi markami jak Ligne Roset, Cinna, Kvadrat czy DesignMarketo.

 

Lista 25 produktów nominowanych do II Etapu Konkursu:

 

Przestrzeń domowa:

 1. Kolekcja mebli „1620”/FAMEG
 2. Stół LAZUR/ MOKA DESIGN
 3. Fotel RM57/ VZÓR
 4. Krzesło CHERI/ IKER

 

Kuchnia:

 1. Zlewozmywak CAPELLA PRECIUS/ DEANTE
 2. Bateria zlewozmywakowa ASTER/ DEANTE
 3. Kuchnia Q12/Q1/ MEBEL RUST
 4. System organizacji szuflad kuchennych VEKI/VEKI
 5. Zestaw KWC ERA/ FRANKE

Łazienka:

 

 1. Kolekcja CANDENCE/ MARMITE
 2. Grzejnik MANHATTAN/ INSTALPROJEKT

Biuro:

 1. Biurko VOGEL/ BORCAS
 2. Ścianka wolnostojąca TREE SCREEN/ MIKOMAX
 3. HUSH WORK/ MIKOMAX
 4. System mebli akustycznych SoundRoom/NOTI

Ogród:

 1. Narzędzia pielęgnacyjne PASTEL/ KABO & PYDO

Oświetlenie:

 1. Lampy Sunray Premium/ LUMELINE

 

Elementy wyposażenia i wykończenia wnętrz:

 1. Kolekcja ściennych paneli akustycznych / FLUFFO

Materiały i komponenty:

 1. Folia meblowa FLIX / IMPRESS DECOR
 2. Uni dekor 3i PEARL / INTERPRINT
 3. Folia finish AURORA / INTERPRINT
 4. Dekor BARCELONA / SCHATTDECOR
 5. Zestawy kołowe z serii LINEA / TENTE
 6. Tkaniny SILVERTEX / SPRADLING

Dziecko:

 1.  Zestaw małego szefa kuchni / GOODAGENCY

Szczegółowe informacje o konkursie na stronie: www.arenadesign.pl