Aż o jedną trzecią wzrosła wartość eksportu z Polski do Chin w 2017 r. - pisze Bankier.pl. Wartość dóbr sprzedanych za Mur po raz pierwszy w historii przekroczyła w jednym roku 12 mld zł.

 

W naszym serwisie wielokrotnie pisaliśmy, że szansą w międzynarodowej ekspansji dla polskich firm jest zdobywanie nowych przyczółków. Najlepiej poza Europą, w krajach z najbardziej chłonnymi rynkami. I tak się powoli dzieje, także za sprawą coraz częstszych wizyt delegacji najszybciej rozwijających się krajów na targach organizowanych przez MTP.

 

Łączna wymiana Chin z Polską w 2017 r. wzrosła o ponad 20 proc. i wyniosła 21,23 mld USD - wynika z danych Głównego Urzędu Celnego ChRL. Bankier.pl podkreśla, że ten wynik plasuje Polskę na 8. miejscu wśród partnerów handlowych Chin w Unii Europejskiej. To głównie zasługa ogromnego eksportu z Państwa Środka do Polski - w 2017 r. sięgnął on blisko 18 mld dol. po wzroście o 18 proc. Nad eksportem musimy jeszcze popracować. Polska zajmuje dopiero 15. miejsce w Unii Europejskiej pod względem sprzedaży do Chin. Wyprzedzają nas nie tylko potentaci, ale także Węgry i Czechy.

 

Cały tekst znajdą Państwo na >>Bankier.pl<<