v 2.5-1411
Zarejestruj

 

Słońce zaszło, ostatni komputer został wyłączony, emocje powoli opadają, jednak wspomnienia pozostaną na wiele lat – a jest co wspominać! Tegoroczne Poznań Game Arena pobiło wiele rekordów w porównaniu do poprzednich lat – poznajcie statystyki PGA 2017.

 

Dwunasty raz na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zostały zorganizowane targi gier i rozrywki multimedialnej Poznań Game Arena, które już od kilku lat dzierżą tytuł największych targów gamingowych nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Święto graczy

 

W tym roku prócz stałych elementów jak premiery sprzętu i gier, turnieje eSportowe, pokazy gier także tych niezależnych, meet-upy z YouTuberami, wielki konkurs cosplay show, Game Industry Conference, czy strefa retro gier, było też kilka nowości m.in. muzeum gier wideo, wydarzenie artystyczne Virtual Garden: Mediations Biennale oraz Cosplay Arena. Wszystkie one pokazują, że PGA to znacznie więcej, niż tylko targi. Poznań Game Arena to event pełen emocji, zabawy i niesamowitych ludzi z pasją. Poznań Game Arena to trzydniowe święto graczy.

 

Poznań Game Arena 2017 w liczbach:

 

28 godzin targów

10 pawilonów

46 005 m kwadratowych powierzchni

promocyjne oferty i bogata ekspozycja ponad 220 liderów rynku gier, technologii, sprzętu i akcesoriów dla graczy,

ponad 1500 stanowisk do gry Free2Play

137 produkcji od polskich studiów gier

120 firm w strefie Indie Games Arena

ponad 250 cosplayerów

30 cosplayerów z całego świata w Wielkim Finale PGA&MODECOM Cosplay Show

nagrody w konkursach i turniejach o łącznej wartości ponad 132 000 zł

dziesiątki premier gier i sprzętu

1100 akredytacji medialnych

72817 UCZESTNIKÓW TARGÓW