v 2.5-1411
Zarejestruj

 

Weekend od 6 do 8 października przejdzie do historii jako jeden z najbardziej elektryzujących w tym roku na MTP. Poznań stanie się stolicą polskiej branży twórców i producentów gier wideo. PGA to obecnie już 1000 stanowisk do gry, 150 wystawców w 10 pawilonach i 80 tys. zwiedzających.

 

Z raportu gier wideo przygotowanego przez firmę analityczną Newzoo wynika, że polski rynek gier, zaraz po Rosji, zajmuje drugie miejsce w Europie Wschodniej. Wartość polskiego rynku to blisko 1,5 mld zł. W Polsce, liczącej ponad 38 mln ludzi około 13,4 mln to gracze. Jak dysponując takimi danymi nie organizować wydarzenia dedykowanego miłośnikom multimedialnej rozrywki?

 

Międzynarodowe Targi Poznańskie potencjał branży i jej perspektywy, dostrzegły już w 2004 roku, kiedy zorganizowały pierwszą edycję Poznań Game Arena i od ponad 10 lat budują pozycję niekwestionowanego lidera. Nie dziwi zatem fakt, że z roku na rok powstaje coraz więcej wydarzeń skierowanych do fanów gier i multimedialnej rozrywki. Jak widać i inni dostrzegli to, co my przeczuwaliśmy już dekadę temu. Jednak lider może być tylko jeden! Poznań Game Arena!

 

Sektor gier komputerowych to czołówka najbardziej innowacyjnych obszarów polskiego przemysłu kreatywnego, a rodzime gry to swoiste dobro narodowe. Przykładem może być chociażby sukces „Wiedźmin 3” od CD Project, który stał się ambasadorem Polski w świecie. Rynki zagraniczne już doceniły nasze produkcje, a jak My oddajemy uznanie polskim grom podczas PGA? 

 

Otóż nieodzowną częścią Poznań Game Arena jest Strefa Niezależnych Twórców Gier. To jeden z tych projektów, który od samego początku realizacji, zarówno wśród zwiedzających jak i wystawców cieszy się dużym powodzeniem. Ku uciesze fanów, z edycji na edycję, przybywa studiów developerskich chętnych do zaprezentowania swojej oferty. W ubiegłym roku pawilon dedykowany Strefie INDIE „pękał w szwach”. A w tym? Będzie podobnie, o ile nie lepiej! Gościć będziemy twórców, którzy zaskoczą Was swoją wyobraźnią i pomysłami. Ci, którzy już teraz potwierdzili swoją obecność, mogą poszczycić się bogatym portfolio gier. Z jednej strony zademonstrują największe i najbardziej popularne produkcje, ale przede wszystkim będą chcieli zaprezentować Wam liczne premiery
i ulepszone wersje znanych i lubianych tytułów. Pawilon 5A, w którym gościć będziemy niezależne studia, poza częścią wystawienniczą, będzie także areną zmagań ekscytujących turniejów, miejscem spotkań i wymiany doświadczeń. Każdego dnia na MAŁEJ SCENIE odbywać się będzie szereg atrakcji, których harmonogram przedstawimy niebawem.

 

Chcąc docenić pasje i zaangażowanie Niezależnych Twórców Gier w rozwój rynku gier, a także ich kreatywność w przygotowanie stoiska wystawienniczego już po raz trzeci odbędzie się konkurs PGA Awards, w którym laureaci zostaną wyłonieni w dwóch kategoriach: PGA Awards – najlepsza gra i PGA Awards – najlepsza ekspozycja. Wyniki plebiscytu poznamy 7.10.2017 r.